Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

w rozpaczy bolejący po starcie Fiesty, 18 lat temu
Rok produkcji 2003
Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Żal mi autka bo zona go skasowała dwa dni temu a było nowoczene wygodne i lubiłem nim jeździć
jak auto było nowe to po odpaleniu silnika nie było go słychac w kabinie nawet kierujacy sprawdzał czy aby auto chodzi .Z czasem i przebiegiem silnik był słyszalny ale napewno nie głośny
Tylko jedynka czasem nie wchodziła za pierwszym razem i trzeba było wysprzeglać (do tego sie przyzwyczaiłem)a wyższe biebi w czasie jazdy dziłałały tak jak powinny.
No i tu mógłbym tu sie rozpisywać i zachwycać.Na tak małe autko to układ jezdny perfekcyjny puszczałem kierownicę jadąć w koleinach czy na dziurach a auto jechało prosto,pewność w kazdej sytuacji czy podczas szybkich manewrów wymijających czy chamowaniu w zakrętach.
bez zastrzerzeń jest wiele aut co ma lepszą widoczność ale więcej co ma gorszą .Na parkingach czułem auto do 5cm .Nigdy nie zwróciłem uwagi że czegoś nie widzę .Jakby się czepiać to tylko lewy przedni słupek czasem coś zasłaniał ale nie widziałem auta bez przednich słupków
To trzeba się przekonać.Takie małe i komfortowe autko a we wnętzrzu jeszcze tyleeee przestrzeni ,nawet na tylnych siedzeniach jest pełno miejsca na nogi (mam 175cm)Nie jeździłem autem tej klasy majacym wiecej miejsca.
5 gwiazdek to prawie ideał dlatego tylko cztery daję .Wentylacja bez zarzutuchoć brakuje klimy no ale to juz większy wydatek
w ergonomi pisałem o tej przestrzeni więc nic dodac nic ujać-doskonale
dopiero po 120tyś czasem coś zapiszczało we wnętrzu a głośno robi się dopiero powyżej 160km/h
paliwo na trasie ponizej 6litrów na autostradzie powyżej 7l Dla mnie to nie dużo .Przeglady wszystkie w okolicach 1tyś zł ale mozna tyle płacić jak nnie ma żadnych innych wydatków na naprawy auta
Powinienem dać 5 gwiazdek ale wiadomo kazdy by chciał żeby było taniej nawet jak juz jest tanio
raz tylko pokazała sie kontrolka silnika i w serwisie naprawili to od razu jakieś przewody sie spaliły ale auto było na gwarancji poza tym nic sie nie działo
O poważnych usterkach nic nie wiem .Tylko słyszałem ze inni mają haha

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 70KM 51kW [l/100km]

6,4