Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

Andrzej Kleczkowski, 9 lat temu
Silnik 1.6 TDCi Sport 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Ford Fiesta VI 1.6 TDCi Sport 90KM 66kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, bo mocny jak na gabaryty auta, a także spora ilość miejsca w kabinie i spora wygoda jazdy.
Z auta jestem bardzo zadowolony. Mile mnie zaskoczyło. Sporo miejsca, czuję się jak w większym. Dobra właściwości jezdne i widoczność. Tanie w eksploatacji. Na dokładkę sprowadzone z Niemiec więc świetnie wyposażone (topowa wersja GHIA), mam nawet tempomat, podgrzewane siedzenia i komputer pokładowy.
Bardzo dobre przyśpieszenie przy ograniczonym apetycie na paliwo. Silnik nie sprawia żadnych problemów i czuć, że moja wersja silnikowa jest dobrze dopasowana do masy i gabarytu samochodu. Pozwoli na jazdę spokojną ale też zadowoli tych którzy lubią poruszać się szybciej.
Biegi wchodzą dość lekko. Jak dotąd nie sprawia problemów.
Auto prowadzi się pewnie i bardzo przyjemnie. Należy jednak pamiętać o niewielkiej masie auta. Np. jest wrażliwe na silne boczne podmuchy wiatru ale tylko przy większych prędkościach.
Widoczność jest doskonała w każdą stronę. Świetnym rozwiązaniem jest ogrzewana przednia szyba. Natomiast elektrycznie automatycznie składane lusterka potrafią przymarznąć w zimie.
Auto jest dobrze pomyślane w środku. Wszystko w zasięgu ręki. Niedostatek schowków. Na plus są duże kieszenie w przednich fotelach.
Wentylacja jest mocna i wydajna. Dobrze chłodzi w połączeniu z klimatyzacją i dość szybko dochodzi do ogrzania kabiny.
Jak na klasę samochodu - bardzo dużo miejsca z przodu (także w szerz) i całkiem sporo dla pasażerów na tylnym siedzeniu. Pamiętajmy jednak, że jest to małe auto miejskie i w trasie wymagane przerwy na tzw. "rozprostowanie kości".
W kabinie mogło by być ciszej. Z drugiej strony mam słabą możliwość porównania się do konkurencji. Wcześniej jeździłem zawsze samochodem wyższej klasy.
Jeżeli wezmę pod uwagę swoje dotychczasowe doświadczenia, to koszty utrzymania mojej Fiesty są niewysokie. Tanio w serwisie. Jak dotąd nie miałem żadnych awarii więc koszty też żadne. Wiem jednak, że cena części jest nie wysoka i sporo tanich zamienników.
Kupiłem auto w Niemczech, jako lekko uszkodzone (wróciłem do Polski na kołach). Cena była niewygórowana a auto nie zjeżdżone i w topowej wersji wyposażenia. Uważam, że nabyłem auto bardzo dobre (w swojej klasie) za rozsądne pieniądze.
Auto jest z listopada 2006. Jeżdżę nim od 3 lat robiąc rocznie niewielkie przebiegi (ok. 10 tyś. rocznie). Mam przejechanych 109 tyś.km. Jak na razie jeżdżę prawie bezawaryjnie. Miałem dotąd jedną usterkę dotyczącą układu elektrycznego.
Brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi Sport 90KM 66kW [l/100km]