Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting

Marek, 5 lat temu
Silnik 1.5 TDCi 75KM 55kW
Rok produkcji 2016
Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting 1.5 TDCi 75KM 55kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobrze trzyma w zakrętach.
Układ elektryczny : Nie psuje się więc pozytywnie.
Układ hamulcowy : Hamuje jak powinien.
Ładne auto, zwinne w mieście, na trasie za mało mocy do bezpiecznego wyprzedzania, przy dużych prędkościach głośne, duże spalanie przy prędkościach autostradowych.
Mało mocy, przy wyprzedzaniu nie jeden raz byłem zlany zimnym potem. W mieście optymalnie.
Bez zastrzeżeń. Biegi wchodzą płynnie.
Całkiem dobrze trzyma się w zakrętach, na autostradzie aż tak go nie nosi (wcześniej jeździłem fabią II którą nosiło bardziej).
Cienki lakier, w kilku drobnych rysach widać podkład lakieru.
Tu nie mam zastrzeżeń, chyba że z tyłu podniosę zagłówki, te ograniczają widoczność.
Tu zależy w jakim celu użytkuje się auto. Ja używam go jako służbowe, z możliwością wyjazdów prywatnych, 2 osoby podróżują komfortowo, 3-4 w ciasnocie, nie wspominając o małym bagażniku który pomieści 2 małe walizki. Ale to taka klasa auta, więc osoba która kupuje auto dla siebie prywatnie zna swoje potrzeby.
Wnętrze długo nagrzewa się zimą. Klima działa Ok.
Auto dla 2 osób. Mam 175 cm wzrostu, dostosowując fotel do ergonomicznej pozycji, nie zazdroszczę osobie siedzącej za mną.
Do 100-110 km/h jest dobrze, powyżej huczy. Po pokonaniu 50 km autostradą odczuwa się zmęczenie.
Wydatki gwarancyjnych przeglądów serwisowych, eksploatacyjnych itp. Dużo pali przy dużych prędkościach.
Za tą cenę można znaleźć coś z mocniejszym silnikiem.
Niski profil opon powoduje częste krzywienie się felg na naszych polskich drogach. Poza tym nic się nie działo.
Jeżdżąc nim od nowości nic poważnego się nie działo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 75KM 55kW [l/100km]

Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting