Ocena kierowcy - Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Andreyew, 6 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2017
Ford Fiesta VIII Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Wreszcie znalazłem samochód, który odpowiada moim potrzebom. Wybór padł na nową Fiestę w wersji wyposażeniowej Titanium mimo, że z początku celowałem w VW Polo. Szalę przeważył silnik eco bost oraz znakomite zawieszenie. Szczegóły poniżej
O tym silniku już wiele napisano i opowiedziano. Kiedy jedziesz Fiestą z tym silnikiem nie masz absolutnie wrażenia, że to 3 cylindrowa "turbokosiarka". Przyjemnie mruczy po dodaniu gazu i jest cichy. Świetnie zbiera się do pracy w różnym zakresie obrotów. Wybierajac ten silnik miałem też na uwadze, że ze względu na małą masę auta mniejsze będzie zużucie paliwa.
Jak do tej pory nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Świetna !
Układ jezdny wg mnie ma bezsprzecznie najlepszy w swojej klasie. Sprężysty i cichutki. Nic nie stuka i nie dobija. Idealny do naszych miast. Auto prowadzi się jak po sznurku.
Mogłaby być lepsza ale w tej klasie nie ma aut doskonałych pod tym względem
Nowy kokpit jest jak dla mnie idealny, wszystko pod ręką i bez mnogości różnych pokręteł
Bardzo dobrze. Dopłaciłem do automatycznej klimy (450 zł) co w wersji "titanium" wydaje się niezrozumiałe. Dobrym natomiast pociągnięciem jest system szybkiego odparowywania przedniej szyby.
Z przodu jest super natomiast z tyłu dość ciasno. Mnie to specjalnie nie przeszkadza bo najczęściej podróżuję sam względnie tylko z żoną (lub żona sama lub ze mną).
Napiszę krótko: wiele aut z klas wyższych mogłoby brać przykład z nowej Fiesty jak dobrze wygłuszyć samochód. Nie mierzyłem decybeli ale obojętnie czy jedziesz 60 czy 140/h w aucie jest jednakowo cicho.
Oczywiście cena dość wysoka ale wyposażenie porównywalne do aut z wyższej półki.
Na razie nic się niepokojącego nie dzieje. Oby tak dalej
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]