Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Auta małe
Debiutująca na rynku w 2017 roku Fiesta VIII generacji jest pod względem stylistycznym bezpośrednią kontynuacją swojej poprzedniczki. Zaprojektowana została w nawiązaniu do wcześniej stosowanej koncepcji „kinetic design”. Po raz pierwszy w historii modelu Fiesta oferowana jest w wersjach –luksusowej: Fiesta Vignale oraz crossover: Fiesta Active. Powstała na płycie podłogowej Ford Global B-Car Platform, dzieląc ja m.in. z Fordem Ka i Ecosport. Fiesta VIII generacji jest od poprzednika jest o 71 mm dłuższa, 12 mm szersza, a jej rozstaw osi zwiększył się o 4 mm, co sprawia, że jej sylwetka jest bardziej dynamiczna. Rozstawy kół również zostały poszerzone – przednich o 30 mm, tylnich o 10 mm, co ma zapewnić większą stabilność na zakrętach. Zapowiedziano cztery wersje modelu – Titanium, luksusową Vignale, sportową ST-Line oraz dla lubiących bezdroża Active. Duże zmiany dotknęły deskę rozdzielczą, którą wyposażono w tablet systemu Sync 3 z ośmiocalowym ekranem. Pozwoliło to zrezygnować z wielu przycisków obsługi systemu. W wersji topowej Fiesta oferowana będzie z systemem audio B&O Play.
Powagosław

Król klasy supermini zmienił się nieznacznie, choć Ford twierdzi, że zmiany najważniejsze to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Natomiast jeśli chodzi o to, co widać, design Fiesty w środku i na zewnątrz pozwala przypuszczać, że jej panowanie na rynku nie jest zagrożone.

~Powagosław
Luzacjusz

James Bond się kiedyś pomyli i wsiądzie do Fiesty, mówię wam (ten grill...). Rozumiem, że Ford nie chciał popsuć swojego snu o Aston Mini-Martinie, sympatycznego całkiem, ale… Jeśli to jest faktycznie nowa generacja, to po letniej wymianie opon będzie można powiedzieć, że mamy Fiestę po faceliftingu.

~Luzacjusz

Ford Fiesta VIII Hatchback 5d – wybierz silnik

Nowy Ford Fiesta

Cena od 47 930 PLN
Zapytaj o ofertę specjalną na nowy samochód Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Tel. (22) 212 60 08
pon-pt: 10:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

Dane techniczne Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Podstawowe parametry Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,2 m
Promień skrętu 5,6 m
Wymiary zewnętrzne Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Długość 4040 mm
Szerokość 1735 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1941 mm
Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1783 mm
Wysokość 1476 mm
Rozstaw osi 2493 mm
Rozstaw kół - przód 1523 mm
Rozstaw kół - tył 1490 mm
Prześwit 145 mm
Wymiary bagażnika Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 960 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 290 l
Szkic techniczny Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Publikacje o Ford Fiesta

Newsy o Ford Fiesta

Ford Fiesta VIII Hatchback 5d