Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Auta małe

Ósma, najnowsza generacja modelu, wprowadzona na rynek w 2017 roku. Pod względem stylistycznym Fiesta VIII stanowi bezpośrednią kontynuację swojej poprzedniczki – samochód zaprojektowano w stylu nawiązującym do stosowanej wcześniej filozofii „kinetic design”. Auto zostało zbudowane na nowej płycie podłogowej Ford Global B-car Platform, którą dzieli m.in. z Fordem EcoSport i Ka. Fiesta VIII, po raz pierwszy w historii modelu, oferowana jest także w wersjach - crossover: Fiesta Active oraz luksusowej: Fiesta Vignale.

 

Nowa generacja Forda Fiesta ma dynamiczniejsza sylwetkę od poprzednika jes o 71mm dłuższa, 12 mm szersza, a rozstaw osi zwiększył się o 4mm. Poszerzone rozstawy kół przednich (30mm) i tylnich (10mm) mają zapewnić większą stabilność w zakrętach.
Producent zapowiada cztery wersje –  Titanium, Vignale, sportową ST-Line oraz przeznaczoną dla lubiących zjechać z asfaltu Active.
Rewolucyjne zmiany zauważyć można na descerozdzielczej, która wyposażona została w  tablet systemu Sync 3 z 8-calowym ekranem. Dzięki temu zrezygnowano z wielu przycisków obsługi systemu. W topowej wersji oferowany będzie system audio B&O Play.

Powagosław

Król klasy supermini zmienił się nieznacznie, choć Ford twierdzi, że zmiany najważniejsze to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Natomiast jeśli chodzi o to, co widać, design Fiesty w środku i na zewnątrz pozwala przypuszczać, że jej panowanie na rynku nie jest zagrożone.

~Powagosław
Luzacjusz

James Bond się kiedyś pomyli i wsiądzie do Fiesty, mówię wam (ten grill...). Rozumiem, że Ford nie chciał popsuć swojego snu o Aston Mini-Martinie, sympatycznego całkiem, ale… Jeśli to jest faktycznie nowa generacja, to po letniej wymianie opon będzie można powiedzieć, że mamy Fiestę po faceliftingu.

~Luzacjusz

Ford Fiesta VIII Hatchback 5d – wybierz silnik

Nowy Ford Fiesta

Cena od 47 930 PLN
Zapytaj o ofertę specjalną na nowy samochód Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Tel. (22) 212 60 08
pon-pt: 10:00 - 18:00, sob: 9:00 - 14:00

Dane techniczne Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Podstawowe parametry Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,2 m
Promień skrętu 5,6 m
Wymiary zewnętrzne Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Długość 4040 mm
Szerokość 1735 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1941 mm
Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1783 mm
Wysokość 1476 mm
Rozstaw osi 2493 mm
Rozstaw kół - przód 1523 mm
Rozstaw kół - tył 1490 mm
Prześwit 145 mm
Wymiary bagażnika Ford Fiesta VIII Hatchback 5d
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 960 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 290 l
Szkic techniczny Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Publikacje o Ford Fiesta

Newsy o Ford Fiesta

Ford Fiesta VIII Hatchback 5d