Ocena kierowcy - Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Donau, 5 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2018
Ford Fiesta VIII Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : 9.0 sekund do setki to mniej niż podaje producent, spalanie akceptowalne
Inne : aktualizacja sync3 to jakaś udręka.
Auto kupione w ciemno, po jednej jeździe próbnej. Wybrałem wersję titanium, ze wszystkim opcjami, oprócz szklanego dachu, nawigacji i słabego systemu B&O. Załuję, że nie można było wybrać lepszego silnika np. 1.0 ecoboosta 140KM, lub 1.5 - 150KM...
125 KM wystarczy zupełnie na jazdę po mieście i trasie. Nie wibruje, bardzo ładnie oddaje moc. Zupełnie inaczej niż 1.0 TSI
Tutaj powiem tyle, że 6/6 w mojej ocenie. Krótki skok. Pewne przełożenia.
Komfortowo wybiera dziury. Na zakrętach nie mam co narzekać na stabilność.
Kolor jaki wybrałem jest przepiękny, sporo ludzi pyta czy to tunning i są mocno zdziwienie, że to fabryka.
Małe lusterka, ale BLIS jest wręcz wybawieniem. Tak samo jak ostrzeżenie przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego tyłem
Nie mam większych zaostrzeń, oprócz małego podłokietnika, na razie...
Klima działa jak szalona, fotele podgrzewane parzą już po 15 sekundach, przednia szyba ogrzewana to must have
Na dwie osoby jak najbardziej polecam, z tyłu jest trochę ciasno, ale to auto jest małe i tak ma być.
Ponad 140 km/h nie czuć ani prędkości ani szumów, nawet na małych lusterkach. Trochę brudzi się tył auta w czasie deszczu i kamera cofania.
Trudno na razie powiedzieć. Na światła przednie LED jest gwarancja 5 lat, więc zobaczymy. Przegląd jeszcze przede mną, ale nie jest to duża kwota.
Jakość miejscami jest słaba, ale to tylko w miejscach gdzie mało się zagląda. Mam zastrzeżenia co do jakości skóry na kierownicy, wydaje mi się za delikatna.
Niestety tutaj muszę napisać, ze aktualizacja systemu sync3 to jakaś masakra. Po wi-fi trwa to baaaardzo długo i nie mam wręcz końca. Na razie odpuściłem aktualizację. Nie mam na to cierpliwości.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]