Ocena kierowcy - Ford Fiesta VIII Hatchback 5d

Marek, 8 miesięcy temu
Silnik 1.5 TDCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2017
Ford Fiesta VIII Hatchback 5d 1.5 TDCi 85KM 63kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
FORD- marka ta jeszcze 10 lat temu deptała konkurencji po piętach lecz teraz prześciga wszelkie volksvageny ;) Lubię motoryzację i zmieniam auta co kilka miesięcy. Ostanie kilka lat jeździmy z żoną fordami. Po rewelacyjnym b-maxie przesiadka na nowszą Fiestę. Niby klasa miejska ale to jedyne małe auto jakie nadje się również na trasę. Bardzo dobrze wyciszone. Nawet tylne nadkola pod cienką warstwą materiału, dodatkowo pokryte grubą warstwą filcu. Nawet dziwne, bo w Mondeo tego nie ma tylko goła blacha. Szum opon z tyłu jest zatem dobrze wyeliminowany. Mam jeszcze sentyment do francuskich samochodów. Są ładne, dobre silniki, lecz tam właśnie wyciszenie kabiny jest bardzo słabe, co ja akurat uważam za ważny element komfortu podróżowania. Zwykła podsufitka a raczej z jej kierunku: Renault clio przy 130 huk tu jedynie szum. Tak samo opony. Tutaj szum na huk. Mowa oczywiście przy większej prędkości, gdyż jadąc powoli wszędzie jest podobnie. Fiest bardzo mnie zaskoczyła, jako jedyne małe auto dorównuje komfortem jazdy focusowi a nawet Mondeo, pomijając oczywiście ilość miejsca. Inne samochody tej klasy w trasie mnie rozczarowały.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 85KM 63kW [l/100km]

3,5