Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Mateusz, 7 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Ford Focus I Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Prowadzenie pojazdu jest genialne, nawet pomimo wieku (mój ma 325 tyś przebiegu i 16 lat) to nadal jest żwawy przy 100km, zagazowany nadal jeździ mimo narzekać na wypalanie zaworów i plastikowy kolektor
Karoseria : Rdza zjadającą tylną klapę i błotniki przednie
Układ elektryczny : Elektryka związana z szybami, nawiewy, gniazdo zapalniczki wyrzuca bezpieczniki
Inne : Części mogłyby byc tańsze
Mogłoby być lepiej, psują się pozornie nie awaryjne elementy ale Focus wynagradza to genialnym prowadzeniem
Mógłby troche mniej brać oleju przy jeździe na LPG, ale do tej pory nie miałem z nim żadnej awarii
Gdyby skrzynia biegów nie zgrzytała przy wrzucaniu wstecznego to byłoby genialnie. Ale znalazłem rozwiazanie: przed wrzuceniem wstecznego należy na 1-2 sekundy wrzucić np bieg 4 i potem wsteczny
Niestety Max nie mogę dać, ze względu na wielowahacz z tylu, którego po kilkunastu latach eksploatacji wola o ustawienie geometrii, a śruby mimośrodowe potrafią szybko rdzewieć. Generalnie ani razu od nowości nie ustawiane i da się jeździć, ale powyżej 160 drży i stwarza niebezpieczeństwo
Ludzie narzekają na widoczność ale akurat jeździłem wieloma samochodami i nawet pomimo kratki z tylu widzę wszystko doskonale. Narzekać mogą osoby nauczone jeżdżenia i cofania na "pikaczach"
Wygodny nawet w długie trasy, mam 185 cm wzrostu a nawet pasażerowie z tylu mają swobodne miejsce.
Dałbym nawet 6 gwiazdek ale nie mogę z dwóch powodów: brak oceny 6 gwiazdek oraz zrywającą się linka ustawienia kierunku nawiewów
Nie ma co narzekać na samochod w tej klasie. Silnik słychać ale poza tym to tylko opony :)
Części są znacznie droższe niż VW, ale to też inna kategoria pojazdów. Dopieszczony potrafi się odwdzięczyć
Drobne usterki jakie mnie spotkały: urwana linka kierunku nawiewów, niedziałające przełączniki od szyb, nieszczelna lampa przeciwmgłowa tylna (woda w środku i wywalajace bezpieczniki)
Focus potrafił wybaczyć jazdę 350 km bez korka wlewu oleju z ochlapanym całym silnikiem i maską. Nigdy mnie nie zawiódł

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,4