Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Zawieszenie
Inne : Miejsce dla pasażera z tyłu
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
No samochód jest po prostu ładny , mój egzemplarz ma już 16 lat , a całokształt jest bardzo na plus :) Lotka dodaje mu tego "czegoś" samochód już nie jest zwykłym nudnym autem do miasta , to jest taka namiastka kultowego HotHetcha :) Polecam samochód osobom które mają prawko już z dwa lata więc opanują "moc" samochodu ;) Nie wiem czy znajdziemy lepsze auto dla młodego kierowcy który poszukuje frajdy z jazdy :)
Silnik mógłbyć trochę lepszy , bardzo późno załączają się zmienne fazy rozrządu ( dokładnie 5500 rpm) a gdy się załączą to sekunda i mamy konówkę red lina ( 7800 rpm ) Wytrzymałość jak najbardziej na plus , wadą może być też to że niektóre części muszą być ściągane z ASO bo po prostu nie ma zamienników oraz używek ( Np. chłodniczka oleju )
Skrzynia dla mnie jest na 5+ . stawia opór , wyraźnie czuć gdzie musimy popchać lewarek by wskoczył bieg . Co do samych przełożeń nie jestem w stanie tutaj tego dokładnie opisać według mnie są długie i to jest na wielki plus. Jeśli ktoś bardzo chce to naprawdę 220 na 5 biegu może pojechać , a trzeba pamiętać że w zanadrzu jest jeszcze 6 ;)
Mimo sztywnego zawieszenia samochód jest wygodny i przyjemnie się prowadzi , jest sztywny i zwarty , zawieszenie bardzo dobrze wybiera nierówności , problemem są tylko progi zwalniające bo auto po prostu z nich spada :P
Porażka , porażka i jeszcze raz porażka , wiadomo jak dbasz tak masz , ale dla przyszłego właściciela 1. Sprawdzić czy klapa baganżnika nie rdzewieje , 2 Czy progi są całe , 3. Maska też lubi sobie zardzewieć , ogólnie samochód tam gdzie może to rdzewieje ... To powie każdy właściciel tego pojazdu ...
W samochodzie siedzi się wysoko , widoczność bardzo na plus , lusterka są tak dobrze zrobione że nie ma potrzeby patrzenia w szybę z tyłu i tak w sumie przez nią nic nie widać , dlatego -1 gwiazdka ;)
Fotele standardowe są twarde , ale za to dobrze dobre , spędziłem z tym autem w trasie parę godzin i mimo to nie bolały mnie plecy :) Układ całej deski rozdzielczej też daje na + Samochód jest dobry dla osoby niskiej jak i bardzo wysokiej :)
Nie ma co dużo pisać , jest po prostu dobrze , w upalne lato w aucie ( mówię tu o wersji z klimatyzacją automatyczną ) jest chłodno , a w zimę ciepło :)
Tu doznałem ogromnego szoku! Mamy tu samochód klasy kompaktowej , a .. Za kierowcą 185 może spokojnie zmieścić się druga taka osoba , w 4 osoby podróżuje się naprawdę przyjemnie w 5 no już jest ciasnawo :D
Tu jest średnio... okolice silnika są mało wyciszone , słychać jak coś "buczy" w wietrzne dni jazda z prędkością autostradową jest udręką .. Zalecam zatem mate i wygłuszenie auta na własną rekę :)
Nie oszukujmy się jest to wciąż ST niektóre rzeczy są drogie , niektóre pasują P&P z seryjnych wersji :)
Aktualnie ST można kupić w przedziale od 7 do 16 tysięcy złoty , zalecam raczej patrzeć na egzemplarze 10 + mniej problemów będzie :)
W sumie to poza elektryką to nic z drobnych usterek się nie psuje :)
Rzadkość , mnie spotkała jedna - wymiana chłodniczki oleju ze zwględu na brak zamienników oraz używek musiałem zakupić nową koszt 2100 zł A no i zapomniałbym standardem w ST170 jest moduł IRMC raczej 95% ST w polsce ma zepsuty ten modół :P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V ST170 172KM 127kW [l/100km]

11,3