Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Silnik 1.8 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : Korodujące drzwi na dolnych krawędziach oraz klapa bagażnika.
Układ elektryczny : Zacinający się centralny zamek w zimie.
Jestem młodym kierowcą i jest to mój pierwszy samochód.Jako jedyny kierowca w domu zmuszony byłem kupić samochód kompaktowy i padło na focusa.Gdyby miał pewną historię i nie trapiły go drobne usterki wraz korozją było by idealnie. Z pełną świadomością mogę polecić ten samochód.
Jest to już dosyć stara konstrukcja jednak jest dosyć dynamiczny a zarazem ekonomiczny.Plusem jest odporność na to co wlejemy do baku.Minusem jest głośna praca jednostki.
Bez zarzutów,skrzynia pracuje z lekkim a zarazem miłym oporem.Denerwujący może być przeskok z czwartego na piąty bieg.
Opinia jaka krąży o zawieszeniu w tym modelu jest bardzo dobra i w pełni mogę ją potwierdzić.To focus wyznacza standardy w swojej klasie.Dzięki swej budowie zapewnia doskonałe i pewne prowadzenie oraz daje sporo komfortu na nierównościach.
Mogło by być lepiej.Czasem problemy przez tylne słupki ale duże lusterka ułatwiają sprawę.
Wszystko praktycznie pod ręką,przydało by się jakiś schowek w desce rozdzielczej na telefon oraz głębsze uchwyty na butelkę.
W zimę trzeba trochę poczekać aż zacznie grzać ale zamierzam naprawić webasto na przyszłą zimę,które mam założone także może być idealnie.W lato klima daje radę.
Jak dla mnie przestrzeni jest naprawdę dużo,często wożę pasażerów i nikt nie narzekał.Sam jechał kiedyś z tyłu i przy rozłożonym podłokietniku czułem się bardzo komfortowo.Bagażnik również jest duży a po rozłożeniu foteli ma regularne kształty i jest naprawdę pojemny.Co do foteli na dłuższe podróże mogły by być bardziej komfortowe,gdyż mój tyłek daje znać o sobie po paru godzinach jazdy.
Tutaj niestety focus z tym silnikiem nie wypada najlepiej.Silnik wyraźnie słychać już powyżej 2 000 obr/min.
Tutaj również należy się duży plus.Przy minimalnym obchodzeniu się z pedałem gazu udało mi się osiągnąć poziom 5 litrów. W zimę przy codziennej jeździe spalanie nie przekroczyło 7 litrów.W lato podczas codziennej jazdy do 110km/h z klimą można zmieścić się w 6 litrach.
Pod każdym względem nie jest ideałem ale jeżeli komuś znudziła się sylwetka golfa i astry niech zastanowi się nad focusem ,gdyż ma naprawdę dużo do zaoferowania.
Zdarzają się i są irytujące,spaliły mi się jednocześnie dwie żarówki od świateł do jazdy dziennej,nie działający jeden z tylnich hamulców, zacięty zamek tylnej klapy oraz w zimie podczas jazdy sam zamykający się centralny zamek.Na szczęście lubię grzebać przy samochodzie i sam w miarę możliwości pozbywam się drobnych usterek.
Niestety kupiłem samochód sprowadzony z niemiec od handlarza.Na pierwszy rzut oka wszystko było okey.Na początku został wymieniony rozrząd i olej, po czasie doszła końcówka drażka,świece żarowe,oraz tuleje metalowo gumowe.Do tego mojego focusa trapi problem z rdzą drzwi prawej strony oraz klapy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

5,8