Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Rok produkcji 1999
Przebieg: 1 000 tys. km
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne
Jestem listonoszem focusa kupiłem za 1900 zł z ful !!!wyposażeniemm i działająca klimatyzacją od cwaniaczka handlarza .... Auto przez rok było katowane przy roznoszeniu listów na wiejskich trasach (dziury błoto )RAJD POLSKI :D W 1 2 hebel 1 2 hebel w miejscowościach .... Każdy wie jak listonosze użytkują swoje auta xD ,,służbowo ,, 120 km dziennie plus dojazd do pracy 30 km do tego liczne trasy nad morze itp ok 200 km :D Zrobiłem nim ok 50 tys
Mój focus od ,,nowości,, miał problem z mocą rozbedzał się max do 130 ... :D szefowa wspólnoty mieszkaniowej czepiała się że zalewa nowy Polbruk :D musiałem zakładać mu śliniak .... Znaczy karton pod silnik uzupełniałem na oko głównie zlewkami z innych aut :D Przejechałem nim 50 tys olej wymieniłem tylko raz .Odpalał przy -17 od strzała strasznie dymił przy odpaleniu ale nigdy mnie nie zawiódł :) jedyne co wymieniłem to poduszkę pod skrzynią biegów koszt 50zł SILNIK 1.8 TDDi to istny Frankenstein nie do zajechania
Jestem listonoszem 1 dyfer 2 hebel i tak w kółko ... Przez cały dzień xD skrzynia biegów przez rok użytkownika działała poprawnie po roku czasu dziewczyna miała problem z wbiciem drugiego biegu ... Ja mogłem zapinać każdy bieg palcem :) sprzęgło wytrzymało ostre katowanie
Zawieszenie genialne auto trzymało się drogi Po roku pocztowych rajdów ,,trochę,, pływał Naprawa jest dość droga jak na auto za 1900 zł... Więc nie opłaca się go naprawiać :( Dlatego mój focus trafił na złom Myślę że przy normalnym użytkowaniu wytrzymało by dłużej :)
W przedziale cenowym do 2500 zł progi i inne elementy są wykonane z pianki dzięki temu auto jest lekkie :) GNIJE JAK ZŁY Mimo wszystko w porównaniu do konkurencji astra, golf czy inny Lanos to naprawdę ładne auto wygląda na droższe i nowsze :) kumpel który nie zna się na samochodach w pochmurną noc wycenił na 6500 dlatego dwie gwiazdki :)
Podgrzewana przednia szyba SZTOS Na początku trochę bolą oczy przez te druty idzie się przyzwyczaić.. cena luksus :D zimą bajeczka i ta zazdrość sąsiada ze szpachelką W czasie papierosa szyba czysta :)
W wersji kombi przy rozłożonych siedzeniach wchodzi materac dwuosobowy :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

Ford Focus I Hatchback