Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

Ryudo, 4 lata temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzeba samemu to sprawdzić. Jeżeli jest sprawne to pokonuje wszystkie zakręty z kosmiczną prędkością :)
Karoseria : Blaaaaachaaaa!
Przekozak w swojej klasie i cenie. Z zewnątrz dalej prezentuje się ładnie. A wnętrze tak bardzo się nie zestarzało. Wymienić zielone podświetlenie na jakieś bardziej nowoczesne i auto śmiało mogłoby być produkowane kilka lat dalej.
Mój bierze trochę oleju a raczej gdzieś ucieka bo nie kopci na biało. Na ok 2000 km trzeba dolać ze 100ml. Pewnie zależy to od stylu jazdy. Natomiast uważam że to nie jest duży problem.
Skrzynia dobrze zestopniowana. Byłaby 5 ale wsteczny ma czasem problem żeby wskoczyć.
Każdy słyszał o właściwościach jezdnych Focusa. Nie ma co się rozpisywać. 5 gwiazdek :)
No i tutaj jest największy problem Focusa. Zresztą całego Forda :/ Nadkola, progi, drzwi. Jak się nim nie zaopkieujemy za wczasu to może być duży problem.
Widoczność do przodu i do tyłu rewelacja. Z przodu widać przetłoczenia na masce także dokładnie wiemy gdzie się kończy. Osobiscie mam sedana (mam zawsze czystą szybe z tyłu :p) więc widoczność do tyłu jest nieco ograniczona ale nie przeszkadza to w zatoczkach.
Szwagierka ma 155 wzrostu. Znalazła swoją pozycje za kierownicą. Z kolei kolega ma 196 wzrostu i także znalazł swoją pozycję. Regulacja kierownicy w 3 płaszczyznach bardzo pomaga. Wszystko przemyślane. 3 cupholdery. No i ten kierunkowskaz który po musnięciu mryga 3 razy i gaśnie. Rewelka
Latem chłodzi. Zimą bardzo szybko się nagrzewa. W dodatku mam podgrzewane fotele i climatronic także nie ważne jaka temperatura na zewnątrz, u mnie w aucie jest zawsze odpowiednia.
Dużo przestrzeni z przodu. Z tyłu jest dobrze ale dla 2 dorosłych osób. Podróż w piątke może być trudna. Większy luk bagażnika byłby świetny :/
Do 100 km/h jest znośnie. Przy 120-140 trzeba już radio trochę podgłośnić. Myślę że dobrym pomysłem byłoby wiciszyc plastikowe nadkola z przodu jakaś matą bitumiczną jeśli ktoś jeździ ciągle po drogach szybkiego ruchu.
Części tanie jak barszcz. Wszytsko dostepne na "czarnym rynku". Mnóstwo zamienników.
Kupiłem za 5.5 tyś. Myślę że po 2 latach dbania o ten samochód. Wszystko wymieniane na czas i dużo rzeczy zostało wymienione albo "zmodernizowe" na potrzeby nowoczesnego podróżowania. Myślę że jego cena nawet wzrosła.
Cewka, kable. To wszystko z usterek. Reszta to części eksploatacyjne
Odpukać żadnych. Mógłbym tutaj napisać zabezpieczenie antykorozyjne... Ale ono nigdy nie działało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]

6,8