Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (99) - Całokształt

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damiang18@o2.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Samochód jest nie zawodny, ma ładną linię nadwozia, wygodnie się nim podróżuje, prowadzenie go sprawia za każdym razem przyjemność, bezawaryjny, silnik dynamiczny. Jedyne co jest troszke denerwujące to jakieś stukanie z tyłu na poprzecznych nierównościach ale bez tego szczegółu czasami niezauważalnego to nie można juz nic dodać ani odjąć.
~Waldemar Warszawa
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Samochód ładny i wygodny, doskonałe właściwości trakcyjne, jedyna wada to słaba i mało wydajna wentylacja wnętrza (wersja bez klimatyzacji). Niestety jego awaryjność (nie ma roku, żebym nie dołożył 1 - 2 tys. zł.) staje się już denerwująca. w dodatku zakłady serwisowe w Warszawie pozostawiają wiele do życzenia.
~Marian
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
samochód przyjemny, zespół napędowy bardzo elastyczny, w miarę ekonomiczny. Drobiazgi:dostawanie się wody do oprawek światła cofania, p.mgielnego, oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Poważne: uszkodzenia łącznika stabilizatora, elementy zawieszenia, rdzewienie tylnych drzwi (obu), regulator napięcia alternatora.
~SebaD
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Mocne 4+. Jeśli szukasz taniego auta do dojazdów do pracy, którego naprawa będzie tania, a najbardziej boisz się o silnik - bierz Focusa z niezniszczalnym silnikiem 1.6 - polecam! Mój silnik ma nakulane 320 tysięcy i jestem pewien, że gdyby nie rdza to zrobiłby drugie albo i trzecie tyle.
~PIOTR
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
BARDZO MI SIĘ PODOBA CHOĆ MAM MAŁE PROBLEMY BO SPROWADZIŁEM GO Z NIEMIEC A AUTO WYPOSARZONE JEST W NAWIGACJE SAT.I FUNKCJE TC Z NAWI MAMA PROBLEM BO NIE MOGĘ DOSTAC INSTRUKCJI PO POLSKU CHOĆ KUPIŁEM PŁYTE I DZIAŁA NAWET DOKŁADNIE A WYŁĄCZNIK TC COŚ MU SIĘ STAŁO I MUSZĘ CZEKAĆ AŻ MI SPROWADZĄ Z NIEMIEC
~Bee Jay
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Przyjemne auto, dające frajdę z jazdy, nieźle wykonane o miłym, nietuzinkowym wnętrzu i ciekawej aparycji. Potrafi być dynamiczne (oczywiście nie do przesady) nie tylko z wyglądu. Muszę niestety zmienić ocenę ze względu na kategorię niezawodność. Zacząłem się obawiać, że ciąg dalszy nastąpi...
~bobo
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Generalnie trudno się na razie do czegoś przyczepić. FF z tym silnikiem nie należy może do bolidów F1, ale dla przeciętnego użytkownika w zupełności wystarczający. Reszta to rzecz indywidualnego gustu - mnie osobiście odpowiada. Poza tym autko nowe zawsze lepsze niż BMW zespawane z 4 egzemplarzy :).
~kbn12@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W zasadzie nie jest najgorzej, samochód nigdy mnie nie zawiódł, byłem nim w kilku dalekich trasach. Drażnią mnie opisane wcześniej stuki, zgrzyty i skrzypienia - ale nie są to usterki poważne, aczkolwiek denerwujące. W naprawy zainwestowałem minimalne kwoty, nie korzystam z serwisu autoryzowanego.
~Slawek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Rewelacyjne auto. Kupiłem 5letnie i jeżdżę już 9 lat. Teraz ma ok 170 tyś z czego ok 120 tyś km przejechane na lpg bez najmniejszych problemów. Co 2 lata tylko zmieniam łączniki stabilizatora, raz wymieniana cewka zapłonowa i linka ręcznego. Tylko problem z.rdzą ma dole drzwi.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
7,9
11,7
~Johny.Bravo@pseudonim.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Całkiem nieźle, ale nie bez znaczenia jest miejsce montażu. Wcześniej jeździłem hatchbackiem złożonym w Niemczech teraz sedan złożony w Hiszpanii i naprawdę widać różnicę. Wykładzina na podłodze przy drzwiach wychodz spod listwy itp na korzyść tego pierwszego oczywiście
Ford Focus I Sedan