Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (202)

~janmatus
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
silnik dość hałaśliwy powyżej 4000 obr/min halas jednak nie męczy.poniżej 25oo obr/min brakuje mu "pary".jesli włączymy klimę to jest tragedia.Trzeba wchodzić na wyższe obroty.5-tka nie nadaje się do wyprzedzania . (Silnik)
4,1
~Romek W-wa
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Silnik elastyczny i w miarę cichy. W czasie mrozów nie ma problemów z zapalaniem. Ogólnie chodzi jak zegarek. (Silnik)
~olek n
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
sprint do setki wychodzi nawet dobrze choc jechalem corollą 1.6 i tam jest lepiej choc glosniej.z elastycznoscią jest trochę gorzej,trzeba auto wkręcac na obroty, ale nie jest żle. (Silnik)
~sobka01
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Auto bardzo fajne, zdecydowanie kupiłbym jeszcze raz! Przed kupnem sprawdź blachy!! Rdza wcina go w zastraszającym tempie...
3,7
~kbn12@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W zasadzie nie jest najgorzej, samochód nigdy mnie nie zawiódł, byłem nim w kilku dalekich trasach. Drażnią mnie opisane wcześniej stuki, zgrzyty i skrzypienia - ale nie są to usterki poważne, aczkolwiek denerwujące. W naprawy zainwestowałem minimalne kwoty, nie korzystam z serwisu autoryzowanego.
~fifko.galway
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Ogólnie samochodzik bardzo dobry, odpukać nie psuje sie i jeździ się super. Spalanie na poziomie do przyjęcia, ale tutaj jest tańsze paliwo. Gdyby nie przekładnia kierownicza bez zastrzeżeń.
~Johny.Bravo@pseudonim.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Całkiem nieźle, ale nie bez znaczenia jest miejsce montażu. Wcześniej jeździłem hatchbackiem złożonym w Niemczech teraz sedan złożony w Hiszpanii i naprawdę widać różnicę. Wykładzina na podłodze przy drzwiach wychodz spod listwy itp na korzyść tego pierwszego oczywiście
3,6
~aad@ total.neostrada.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
uwaga jak na samochód z 12 letnią gwarancją na perforację karoserii i pokrytą cynkiem blachę po ok.4 latach pojawiła się rdza na dole dzrzwi i klapie bagażnika czego powodem zdaniem fachowców jest zła technologia nakładania masy uszczelniającej na zawinięcie blach zewnętrznych na wewnętrzne i tam zbiera się woda. winą jest też prawdopodobnie złe zabezpieczenie wewnętrzne profili. Przy reklamacji dużo problemów i opinia pracowników serwisu...
3,2
~mbiker@op.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Mam focusa z pierwszej ręki 2003r 1,6benz. Zaraz po kupnie pojawił się pisk pompy wodnej. W serwisie stwierdzili, że to wadliwa pompa. Po wymianie pompy przejechałem ok 8000 km pojawił mi się podobny pisk. W serwisie przyznali się że FORD przesłał im informację, że pompy o odpowiednich numerach są wadliwe i muszą je wymieniać ale przyczyną tego pisku jest płyn chłodzący (jego skład), który muszą również wymienić. Zaproszenia na wymianę pompy...
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
7,9
11,7
~WojtoW
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Naj gorzej denerwującym mnie elementem tego samochodu są przednie lampy a konkretnie wymiana żarówek H7 wszystko po to chyba aby jeździć z byle naprawą do ASO
Ford Focus I Sedan