Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (94) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~neon-b@gazeta.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
1.Usterka kabli, albo akumulatora. Niby nic nie było zepsute, bo nic nie wymienili, ale auto musiało zjechać do serwisu na lawecie, więc moim zdaniem to poważna usterka, bo nie mogłem jechać. Niby elektornika OK i jak podokręcali kable od ako to jeździło. Jakościowo - PORAŻKA. Objawy były takie, ze nie chciał zapalać, albo po kilkunastu sek na wolnych obrotach silnik sam gasł. 2.Wymiana chłodnicy po 14900km. Usterka fabryczna. Stracił...
~itk
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Osprzęt silnika - w moim przypadku pięta Achillesowa tego modelu. Alternator, koło pasowe z tłumikiem drgań gumowym napędu oprzyrządowania, turbina, egr, zawór załączania turbiny, wtryskiwacze, odma, nawet stacyjka była rozbierana i wymieniane zapadki, jest tego trochę. Tutaj quiz dla czytających: od jakiego modelu można wstawić czujnik załączania turbiny, gdy pod ręką nie ma się czujnika od forda? Można próbować od VW (nie polecam). Drugie...
~Piotr
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Jak wyżej- Wymienione za gwarancji zostały; amortyzatory wraz z gniazdami, tarcze hamulcowe i zaciski, kolumna kierownicza, przewody prądowe, cos tam w tylnej wycieraczce, opony- niestety nie miałem juz siły walczyć z Fordem- wymieniłem na własny rachunek, panel sterujacy klimy, mechanizm podlokietnika, soft silnika- wiele razy, przekładnia kierownicza, półośka i jakies tam jeszcze drobiazgi :)
~tohk@gazeta.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Trudno ocenić. Niby jeszcze nie stanął "w polu" ale ilość drobniejszych awarii zniechęca totalnie do Forda. Na części czeka się niemiłosiernie długo, wycieraczki to jakieś kuriozum. Samochód się dosłownie sypie i rozłazi. Skrzypi, puka, trzeszczy. Wymieniony fotel, uszczelki, amortyzatory, wahacze, alarm, zamek bagaznika, Napraw bez wymiany nie wymienię bo czasu szkoda.
~rom
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
niestety tu jednak jest porażka;/ elektroniczna pompa wspomagania jednak nie jest najlepszym rowiązaniem,dobrze ze koncerny od tego odchodzą.. koszt wymiany 1100zł (używana) nowa ok 5000;/ a najlepsze jest to ze to juz druga wymiana,która trafiła mi się przedwczoraj.. autko mimo ładnej lini zaczyna denerwować zawodnośći i ekonomią
~Były użytkownik
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Porażka nie auto silnik tragedia silniki palą olej z 3 litry na 50 km dziadostwo wszystko się psuje w nich elektryka tragedia zawieszenie tragedia psuje się cały czas nigdy więcej tego gówna auto rujnuje finansowo psychicznie użytkownika z daleka od tego gówna
~Powodzenia
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Auto zupelnie nowe 30 km na liczniku i zdechlo. Problemy z nieskutecznymi hamulcami Po pol roku z laweciarzem w mojej okolicy wspolpracujacym z Assistance bylem po imieniu. TTRRAAGGEEDDIIAA !!!! Auto to byla nowka sztuka z salonu. Jestes szczesliwy, ze juz poszlo w swiat.
~adig
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Nagła śmierć alternatora na drodze daleko od miasta to był wstrząs i strach, że zaraz auto stanie. Cena wymiany na oryginał też wstrząsająca (1500 zł), na szczęście w ramach gwarancji. Na razie tyle i nie chcę więcej. Nie obrażam się, bo takie rzeczy zdarzają się najlepszym.
~andy96@op.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Padł alternator , jednak z mojej winy. Wymiana łożyska koło prawe przod i amortyzatorów -winna chyba dziura w jezdni która kiedys zaliczyłem własnie prawą stroną. Wymienione drążki łączniki tylne stabilizatorów tył 2 szt 250 zł( to mnie wkurzyło,takie coś niepozorne a kosztuje)
~Mat.
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Może któraś w wyżej opisanych usterek mogłaby być poważna. Dla mnie poważne jest jak samochód stanie i trzeba go wieźć lawetą. To było nagminne we wcześniejszym 3 letnim Volvo V70, a fordzik jeździ, a pierdoły tylko wkurzają, ale nie unieruchamiając samochodu.
Ford Focus II Focus C-Max