Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

Mr . T, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus II Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Sympatyczny samochód którym na codzień porusza się moja żona. Ja tylko od czasu do czasu, jak trzeba jechać zmienić koła a na zimowe itp ;-) Wyżej się siedzi, więcej widzi. doskonale wyposażone, klimatronic, pełna elektryka, automatyczne wycieraczki, aytomatyczne światła(choć u nas to zbędny dodatek bo i tak są właczone cłay rok). Wydaje się że to auto stwożone dla kobiety wspomaganie elektryczne dział tak lekko że na postoju można kręcić małym palcem. Mocowanie fotelików dziecięcych ISOFIX z przodu i z tyłu. Pomimo wielkości auta manewrowanie nim po mieście nie sprawia większych problemów, z racji wysokiej pozycji jest nawet łatwiejsze niż w kompakcie. Spory bagażnik na zakupy i wakacyjny wyjazd. Właściwie nie ma się do czego przyczepic . Wszystkim wahającym się przed zakupem, mogę polecić z ręką na sercu 2,0 TDCI ( jest to silnik od peugota, citroena ale tylko 1,8 jest forda i jest bardzo kiepski 1,6 zaslaby brak mocy benzyny fordowskie spalaią zbyt wiele, tyle że głowa boli i są awaryiine i to bardzo, wybur byl prosty osiągi + ekonomia i mamy 2.0 TDCI ). Z tego co rozmawiałem z mechanikami w tym silniku nie ma problemów z turbiną, a tą przypadłość ma ponoć 1,8 . Piszę to po prawie 170 tys km bezawaryjnej ekspoatacji( mam namysli iż silnik nie padł itp. bo docisk + tarcze w skrzyni wymienic trzeba było jej żywotność konczy się między 120 - 170 tyś km Polecam 2.0 TDCI najlepiej GHIE.
Silnik to ideal dość mocy by radzić sobie rady z większąscią aut ( pomocne przy wyprzedzaniu 2- Tirów )
dobry szczywny ale, bardzo drogi w anprawach niestety częśći są pieruńsko drogie.
do 120 ok potem letki szum po 140 dokuczliwe dudnieni powietrza.
miasto 5,7- 7,0 wynik zależy od stylu jazdy. gdy ja prowadze 7.0 litra jest pewne.
Auto nie nowe więc i plastiki nie z dzisiejszych lat ale jest ok mimo 170 tyś minimalne zuzycie materiałów.
nic powarznego jak dotej pory zobaczymy przy 200 tys km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 136KM 100kW [l/100km]