Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne
Focusa oceniam na 4+. Początkowo problemy bo poprzedni właściciel kompletnie nie dbał o auto. Dla wszystkich, którzy chcą kupić to auto. 1. Sprawdzić luzy zaworowe na gazie obowiązkowo koszt w Łodzi ok 200zł. Luzy sprawdzaj co 20-30tys to nie boli a ten silik tego wymaga tzn. ten typ tak ma. 2. Sprawdzić zawieszenie, zwłaszcza z tyłu naprawa jak coś walnie około 1600zł wielowachacz kosztuje 3. Przy każdym aucie jak gościu mówi, że nic nie dokładał i auto super jeździ to Ty dołożysz to co on nie włożył 4. NIE OSZCZĘDZAJ NA NAPRAWY - pierwszy wydatek koło 2000zł rozrząd, pompa wody(nie czekaj z nią na potem bo zapłacisz ponownie za rozrząd i pompę), filtry, oleje, płyny, świece, kable zapłonowe, kalibracja gazu, wymiana wtryskiwaczy gazu(150zł), zawieszenie. Część części sam z siebie wymieniłem z uwagi na to, że lubię mieć sprawne auto.
Silnik słabo się zbiera ale daje radę. Prędkościomierz nie kłamie. Zbiera się jak Lanos powoli ale cały czas do przodu.
Nie narzekam biegi zmienia się dobrze poza wstecznym. Czasem trzeba ponownie wcisnąć sprzęgło ale ten typ chyba tak ma.
Trzyma się drogi i tyle w temacie.
Dla mnie bardzo dobra, również z tyłu.
Może uszczelka pokrywy pod zaworami 100zł wymiana. Reszta to poprawianie błędów po poprzednim właścicielu. Na razie samochód nie sprawia problemów.
Wymiana 16 zaworów bo gościu co miał go poprzednio nie sprawdzał luzów zaworowych i co zrobił? A no spiłował mu mechanik wszystkie pilnikiem, zwykłym pilnikiem. Nie wiem co ten dekiel chciał uzyskać ale dał mi się we znaki. Pod względem błędów konstrukcyjnych nie zauważyłem i nie dołożyłem więcej niż poprawki po poprzednim właścicielu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]

8,1