Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Pymyn, 2 lata temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Auto ma obecnie 319tys km. Kupiłem przy przebiegu 292tys km 1.5 roku temu. Samochód to typowy kompakt, o prostej konstrukcji, więc wielu czy też kosztownych awarii w nim się nie uświadczy. Wygląda przyzwoicie, zawsze dowiezie do celu. Auto do jazdy do pracy, po zakupy, na wakacje też można nim pojechać bo jest dość pakowny, duży bagażnik i sporo miejsca w środku. Średnie spalanie odkąd go mam to 6.5L/100km. Moja jazda to 70% trasa. Nie jeżdżę jak emeryt, ale też bez szaleństw. W trasie jadąc za sznurem aut do 70-80kmh potrafi spaść do 5.6L/100, normalna jazda do 110~kmh to 6.5L/100, autostrada 140kmh 7.5-8.0L/100. Jestem zadowolony. Jak dotąd padł tylko moduł wentylatora i zbiorniczek wyrównawczy zaczął przeciekać. Kilka żarówek i bezpiecznik. To koszt rzędu 150zł przez niemal 30tys km. Dodatkowo wymiany oleju, filtrów, zużyte tuleje w przednich wahaczach. Ale to norma, że się zużywa. Jednym z minusów jest to, że jest głośny przy prędkościach 130kmh+ no i jeszcze powoli zaczyna korodować na tylnych nadkolach. Ale poza tym polecam. Idealny samochód na co dzień, przy niewielkich kosztach eksploatacji.
Stara, pancerna konstrukcja. Wymieniam olej co 15tys km, przez ten czas ubędzie może z 0.6 litra. Choć był wymieniany przez poprzednią właścicielkę, teoretycznie ma obecnie 120tys km przebiegu. Przez ostatnie 30tys kilometrów 0 problemów
Lewarek działa trochę twardo, przydałby się 6ty bieg, ale to tylko Focus.
Dobrze trzyma się drogi, wielowahacz z tyłu robi robotę.
Pojawiają się powoli na zewnątrz małe pęcherzyki na tylnych nadkolach + na przednim lewym. Postępuje to dość powoli, ale jednak jest. Poprzednio w mojej 20 letniej Alfie nie było takich problemów.
Bez zastrzeżeń.
Schowki pakowne, szkoda, że nie ma kieszeni z tylu w fotelach.
Silnik szybka się nagrzewa, jest ok.
Dużo miejsca, samochód jest na prawdę pakowny i uniwersalny.
Do 100-110kmh jest względnie cicho. Od 130kmh zaczyna się robić w aucie dość głośno.
Przez ostatnie 30tys km padł tylko moduł wentylatora (znany problem, wentylator przestał się włączać) + rozszczelnił się zbiorniczek wyrównawczy od 120 stopniowej temperatury na silniku. 50zł na elektryka, kupiłem używkę moduł za 60zł na allegro i śmiga dalej. No jeszcze kilka żarówek i bezpiecznik, ale to banały. Z robocizną powyższe wyszło 150zł.
Jakość jest dobra jak za taką cenę. 7.5tys zł za 13 letniego Focusa w 2020 to był dobry deal.
Żarówka, bezpiecznik, moduł wentylatora. Nie ma tego za dużo.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]