Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

piteras, 14 lat temu
Silnik 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Rok produkcji 2009
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : piękne , a tak poważnie compact który jedzie prawie jak jaki średniak , a pewnie za sprawą zawieszenia które z tyłu jest wielowachaczowe ,co w compact-ach jest rzadkością.
Rewelacja , mam go od nowości po 3400km wymieniłem olej, tak profilaktycznie ,spadło też po tym przebiegu troszkę zużycie paliwa i silnik jakby troszkę lepiej ułożony. Ogólnie powiem tak nie jest to motor sportowy ale 115 KM. radzi se z tym autem(ma fajny pomruk sportowega auta;)) a pow.3000 obr. to nawet się zbiera ,napewno lepszy wybór niż zwykły 100 konny 1.6 focus,bo różnica w cenie jest 1000 złoty, około- więc żadna
troszkę ciężko chodzi bieg wsteczny , kwestia przyzwyczajenia po prostu dokładniej go wciskamy i nie ma problemu.I brak 6 biegu przy dużych prędkościach autostradowych przydałby się .Ogólnie ja jestem zadowolony na 6 punktów ja dałbym 5 za ten brak 6-tki .
tutaj nic nie będę się rozpisywał bo zawiecha cool,to co piszą jak pieknie pokonuje się tym autem zakręty to ja tylko to potwierdzam, jedynie troszkę głosu od silnika, powyżej 120km/h w kabinie ale ja mam radio sony 8 razy głośnik wiec wystarczy tylko je włączyć i po sprawie, mnie naprawdę to nie doskwiera .
tu też jest w porządku , cofanie do tyłu oglądając się przez prawe ramię może przysporzyć kłopotu -słaba widoczność przez tylną szybę, ale zew. lusterka z obu str.mają funkcję martwy punkt ,i są b.duże, jednym słowem nowy standart jeśli chodzi o lusterka w autach tej klasy(compact) Ja w moim posiadam jeszcze czuj.deszczu, ogrzewaną przednią, tylną szybę i lusterka zew.,samo przyciemniające się lusterko wew. i halogeny przeciw mgielne.
ok
u mnie jest okej , mam klimatronik dwustrefowy ,ogrzewanie tylnej i przedniej szyby plus klimatyzowany schowek .
w porównaniu do poprzedniej wersji focusa to jest więcej miejsca i dal kierowcy (w mojej wersji dwa podłokietniki;))jak i pasażerów.
jest ok , moło by być troszkę lepiej(przy wysokich obr. ) ale jestem zadowolony jest fajny pomruk silnika na wysokich obr.
tu też troszke mogło by być lepiej ale to benzyniak i 115km, nie będzie palic tyle co 80knna podstawowa wersja focusa , w mieście mi pali tak między 9,1l(zimowe opony 195) a 10,5l(lato opony 205 plus klima)jeżdżę normalnie czasem depnę ale rzadko, jeśli ktoś jezdzi naprawdę przepisowo i spokojnie to nie dobije 10l, średnia na trasie gliwice -n.sącz-gliwice, wyszła mi 7,6l na oponach 205,gdzie w jedną str. A4 a w drugą str. jechałem landówką przez wadowice oświęcim itd. zaznaczę że jechałem z rodziną czteroosobową ,plus bagaż(lekki),a nie sam .
mam go dopiero 6 mies. i nic :)
na razie nic , za krótko go mam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW [l/100km]

8,2