Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

L O G, 3 lata temu
Silnik 2.5 Duratec ST 225KM 165kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Hatchback 5d 2.5 Duratec ST 225KM 165kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : No poprostu szwedzkie cudo
Inne : Przy seryjnym wydechu tutaj ford tez bardzo sie postaral
Przeniesienie napędu : Tak jak wyzej pol osie
To jest to czego szukalem. Nie duzy samochod z sporym, swietnie brzmiacym silnikiem.
cud miód malina i orzeszki
U mnie lekko zuzyta. Na zimnym oleju czasem ciezko wchodza biegi, lecz gdy sie rozgrzeje to ta 6-biegowa skrzynia biegow jest jedna z najlepszych z jakich korzystalem.
Prowadzi sie baaardzo dobrze, w zakretach przy wyzszych predkosciach nie czuc ze jest to przedni naped. Wiadomo przy napedzie na jedna os to opony lubia mielic w miejscu ale po dluzyszm kontakcie z autem mozna to dobrze wyczuc
U mnie nie jest zle. Wiem ze w przedliftach czesto gesto klar lubi schodzic. U mnie nic nie rdzewieje, jedynie odpryski na masce od kamyczkow ale to standard. Jak sie dba tak sie ma.
Focus jak Focus. Dla mnie troszke cienko z tylu ale po wymianie swiatla cofania na led jest jak najbardziej okej
Brak zastrzezen ale rowniez brak szalu. Poprostu poprawnie
Zeby nagrzal trzeba troszke poczekac. Klima ok bez szalu
w 5 osob da sie jechac kilkaset kilometrow i nikt nie narzekal a jak na kompakta to baaardzo dobrze. Fotele poprostu jedne z najlepszych jakich korzystalem. Jakby kazdy samochod mial takie siedzenia to lepiej by sie zylo, serioo
Dla mnie malo istotne jest bo dzwiek tego silnika to lepsze niz jakiekolwiek radio.
Bez gazu jak ktos wiecej jezdzi to troszke ciezko ze spalaniem, ale wiadomo cos za cos. Naszczescie ten silnik lubi gaz wiec nie za z tym problemu. Czesci w miare latwo dostepne.
Moim zdaniem w tej klasie nie ma lepszego auta w stosunku jakos/cena
narazie z drobiazgow to u mnie podgrzewana przednia szyba dziala polowicznie.
Pol osie i jeszcze raz pol osie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Duratec ST 225KM 165kW [l/100km]

12,3