Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

vagus@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Nie najańsze autko (ja zapłaciłem 73 000), ale wybór, jak na razie, oceniam jako trafny. Doskonałe fotele - lekko usportowione - nie bolą plecy! Lekkoe żłodziejstwo ze strony Forda - w modelu pokazowym było więcej użytecznych drobiazgów - światełka, uchwyty, osłona silnika etc, ale musieli zaoszczedzić... Ogólnie dobrze prowadzące się autko, o niezłych osiągach bez stresu o konsumpcje paliwa. Dla kogos kto tak jak ja pracuje autem - dobra propozycja.
ciut "traktorzy" ale dynamiczny, jednak czasem trzeba zredukować przy wyprzdzaniu
5 biegów, działa OK, czasem haczy przy jedynce.
Doskonale się prowadzi, wybacza błędy, ostre hamowanie w zakręcie i tył rusza by nas wyprzedzić - lekko noga z hamulca i po sprawie.
Szerokie słupki, fatalna widoczność do tyłu ze środka- małe lusterko, ale są boczne.
Przemyślane autko.
W zimie przy obiegu wewnetrznym "zmienia zapach" :-), podgrzewana przednia szyba - rewelacja!
Więcej niz w Octavce, mniej niz w Mondeo ale i inna pozycja za kieownicą - wyżej.
diselka słychać w środku - traktorek - ale może dla tego, że frima Ford okrada polskich klientów z osłony na silnik...
średnio w zimie 5,5 l na sto - w lecia 5,0 ) trasa 70%i miasto30% 120 na H
Skrzypiał pedał sprzęgła - wymienili, lampka oświetlająca tablicę z tyłu - zalana błotem od wewnątrz?
45 000 bez niespodzianek!
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
6,4
Ford Focus II Hatchback 5d