Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Artur, 8 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczna jednostka, 136KM w połączeniu ze skrzynią 6 biegowa pozwala na naprawdę niskie spalanie przy dynamicznej jeździe. Należy dbać o silnik, pamiętać zasady eksploatacji diesla, wówczas odwdzięczy się nie zawodnością.
Szukając auta pomijałem ten model, szukałem wśród modeli Audi A3, Volkswagen Golf V, Mazda 3, na Focusa II trafiłem przez przypadek, samochód sprzedawał znajomy, ku mojemu zaskoczeniu i uprzedzeniu stereotypami na temat marki Ford po roku użytkowania jestem nadal mile zaskoczony. Samochód spełnił moje oczekiwania ma dynamiczny oraz oszczędny silnik, który zadowala przyśpieszeniem (dzięki wysokiemu momentowi) i pozwala na agresywniejszą jazdę oraz spokojną przy nie zwykle niskim spalaniu, Focus II jak na auto klasy kompaktowej jest nie zwykle pojemne, jadąc w trase na wakacje (Warszawa - Mielno) w 5 osób zdołaliśmy zmieścić swoje bagaże w dodatku każdy chwalił komfort miejsc jak na 5os. Idąc dalej warto poruszyć właściwości jezdne, nie bez powodu w testach wypada najlepiej w swojej klasie (przoduje przed Golfem V, Mazda 3, Astra H). Szczerze polecam samochód.
Jeżeli chodzi o spalanie jestem pod wrażeniem możliwościami tego auta. Niesamowicie elastyczny silnik, świetny kompromis pomiędzy osiągami a spalaniem. Spalanie bardzo mocno balansuje w zależności od stylu jazdy, przy jeździe spokojnej zdołałem w mieście zejść do 5,3l (wielu mówiło że to nie możliwe w silniku 2.0 diesel), jeżeli mam ochotę na dynamiczną jazdę w mieście spalanie oscyluje w granicach 7-8l, na trasie minimalne spalanie przy prędkości 80-100 wynosiło 4,5lkm/h, prędkość 100-140km/h ok 6.0l, 140-180 6.4l, 180- 200km/h 7l. Na plus również skrzynia 6 biegowa, bardzo elastyczna. Jestem młodym i kierowcą i pomimo różnym opinią uważam że wybierając ten silnik było to rozsądne rozwiązanie. Proszę się nie bać tego silnika diesla, wystarczy pamiętać o odpowiedniej eksploatacji silnika diesla, a odwdzięczy się bez awaryjnością.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]

5,8