Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Przebieg: 148 tys. km
Okres użytkowania: 2 lata
Ford Focus II Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Auto kupiłem w 2015 roku, jako 9 latek. Pojechałem po nie Niemiec, kupione od Turka z komisu. Mimo obaw, co do pochodzenia i sprzedawcy, osoby, które pomogły mi auto kupić, zapewniły mnie, że auto jest wiarygodne, posiadało książkę serwisową z wpisami do 2012 roku. Cena była wyższa niż średnia w Polsce, ale kupiłem auto w wersji Titanium, z mocną benzyną i dość niskim przebiegiem (113 tys km). Czy prawdziwy? Stan auta sugerował, że tak (ale kto wie?), nic nie zużyte, fotele pół skórzane w świetnym stanie. Wyposażenie mnie satysfakcjonuje m.in. klima auto dwustrefowa, grzane przednie fotele, 4 el. szyby, podgrzewana przednia szyba, chłodzony schowek, dobra jakość materiałów (nic nie trzeszczy) etc. Szkoda, że zabrakło tempomatu, ale cóż. Zrobiłem autem 35 tys km, elektryka nie wariuje, kilka drobnych usterek, które tanio wyeliminowałem (szczegóły w poszczególnych rybrykach) i narazie sama eksploatacja. Fajnie się autem jeździ, sprawdza się jako rodzinny dupowóz, a do tego silnik jest żwawy i wbrew temu co piszą nie pali dużo. Największym minusem jest wyciszenie i brak 6 biegu. Z drobnostek nieco haczy skrzynia na 1 i wstecznym, ale to chyba przypadłość mojego egzemplarza. Blacharka w momencie kupna była ok, teraz jednak dwie zimy w Polsce i przednie błotniki lecą, będą do wymiany, bo nie opłaca się tego robić. Tylna klapa też ma kilka purchli, ale nie ma tragedii. Podłoga jest zdrowa, ale wydech po kilkunastu latach już wymaga wymiany, rdzewieją mocowania wydechu, poprawiałem to juz 3 razy. Generalnie polecam, udane auto, Ford nie jest gówno wort, wbrew temu co mówią Janusze. O ile nie kupimy szrota, to auto powinno być mało awaryjne, a ceny części są dość niskie, szczególnie, że dużo jest zamienników.
Wrażenia
Szukając Focusa 2 generacji, sporo naczytałem się o tym jaki silnik wybrać, jako że jeżdżę głównie po mieście, do pracy i rocznie pokonuję ok 15 tys km, wybór padł na benzynę. Wersja 2.0 ma sporo pochlebnych opinii, są też te mniej pochlebne. Silnik jest rzadziej spotykany niż 1.6, ale jak się okazało realnie pali podobnie co sporo słabszy 1.6, a taki posiada mój ojciec też w Focusie mk2. Do zalet silnika - Dobra dynamika, przy normalnej jeździe nie trzeba wysoko kręcić, aby auto nabierało prędkości. Nie jest to jednak jakaś rajdówka, aby sprawnie wyprzedzić na trasie, trzeba jednak kręcić w okolice max momentu obr. czyli 4500 obr i wyżej. Auto sprawnie przyśpiesza już od ok 2000 tys obrotów nawet na 4 biegu, na 5 jest już gorzej, lepiej zredukować. Należy pamiętać o tym, że to nie diesel, nie ma tu turbo i korzystanie z obrotów dotyczy niemal wszystkich wolnossaków o podobnej pojemności. Spalanie jest na dobrym poziomie, nie raz udawało mi się zejść na trasie poniżej 7 litrów na 100 km. Oczywiście głównie na drogach krajowych, przy rozsądnych prędkościach. Na autostradzie przy 140 kmh spalamy już z 8.5 litra, taki urok 5 biegowej skrzyni. Silnik znany jest z tego, że bierze czasem nad miarowo olej, ale to raczej wina użytkowania i zbyt rzadkich wymian oleju, bo u mnie problemu nie ma. Na minus dam obecność koła dwumasowego i problematyczne klapki w kolektorze, że którymi zaczynam mieć problemy.
Auto generalnie jest chwalone za precyzyjną skrzynię biegów, być może tak jest w większości, nie dotyczy to jednak mojego auta. Niestety często haczy 1 bieg, czasem ciężko go wrzucić. Podobnie jest ze wstecznym. Podejrzewam, że w 11 letnim już aucie coś może być już wyrobione albo do wymiany jest jakiś element, który powoduje haczenie (poduszka skrzyni, silnika?). Na razie z tym jeżdżę, jak zacznie się pogarszać to poszukam problemu. Pozostałe biegi wchodzą bez problemu, z lekkim ,,przyjemnym'' oporem. Brak 6 biegu z pewnością jest wadą, bo na autostradzie przy 140 kmh mamy już prawie 4 k obrotów. Jest wtedy głośno, a auto więcej pali.
Jedna z największych zalet Focusa. Auto pewnie się prowadzi, precyzyjnie pracuje kierownica. Zawieszenie jest sztywne, ale komfort jest na przyzwoitym poziomie, ja bynajmniej nie narzekam. Oczywiście zawieszenie jest fajne, jak jest sprawne. Jak tylny zawias jest już do roboty, to auto lubi bujać przy gwałtownych ruchach kierownicy, podobnie jest jak wjedziemy w dziurę lub studzienkę. Remont tylnego zawieszenia jest dość kosztowny, ale zawieszenie jest trwałe. Ja od 2 lat poza amorami z przodu jeszcze nic nie robiłem.
Widoczność jest dobra w kombi, lusterka boczne mogły by być nieco większe, ale tragedii nie ma.
Nie mam uwag. Wszystko jest tam gdzie trzeba, ta generacja nie jest przeładowana przyciskami jak mk3. Posiadam wersję z klimatronikiem, przyciski trzeba wciskać dość mocno, ale idzie się przyzwyczaić. Sterowanie radiem przy kierownicy, proste fordowskie radio, które seryjnie gra dobrze, pokrętła świateł. nic mi nie przeszkadza. Plusem jak na forda są materiały i spasowanie. Ja posiadam wersję Titanium, gdzie spasowanie jest zauważalnie lepsze. Mi mimo 11 lat nic nie trzeszczy, materiały są dobrze spasowane i miekkie w dotyku. Gorzej wyposażone wersje pewnie mają na tym polu gorzej,
Ogrzewana przednia szyba robi swoje w zimie i chłodniejszych dniach, ale i bez tego z ogrzewaniem nie ma problemu. Nawet bez włączonej klimatyzacji, na rozgrzanym silniku dmuchawy dają radę z zaparowanymi szybami. Kiedyś miałem Astrę F, tam był dramat. W Focusie to jest bajka.
Jak na ten rocznik i segment auta, auto jest przestronne w środku. Mam 185 cm wzrostu i sam bez problemu siadam za sobą, choć dotykam już fotela kolanami, jednak nic nie uciska, a na stopy też mam miejsce. Na dłuższą trasę np na wakacje pewnie będzie już nieco męcząco, ale da się tak podróżować. Bagażnik ma 500 litrów, co przydaje się przy 3 osobowej rodzinie. Na złożonych fotelach do bagażnika wchodzi cały rower, bez rozpinania kół.
Chyba najsłabsza strona auta. Posiadam wersję titanium, niby lepiej wyciszoną, silnik też cichszy niż bazowy 1.6, ale i tak jest dosyć głośno w środku. Przy 120 km.h hałas jest akceptowalny, choć wielu powie, że jednak jest dalej głośno. Powyżej tego jazda jest już nieco męcząca na dłuzszym odcinku. U mnie wydech jest już w średnim stanie, co pewnie potęguje jest efekt. jeszcze parę miesięcy i będzie trzeba się nim zająć, liczę, że nieco się tu poprawi.
Auto posiadam 2.5 roku, zrobiłem 35 tys km. Ze spalaniem poza miastem da się zejść poniżej 7 litrów, o ile jeździmy nie szybciej niż 120 km/h. W mieście to zależy, o jakim mieście mówimy, każdy pisze inaczej, Na krótkich odcinkach w korkach spali pewnie z 14-15 litrów /100km. Mój dojazd do pracy ~25 km w jedną stronę, 60% obwodnicą stolicy, potem trochę korki, udaje się osiągnąć spalanie ok. 9 - 9/5 litra , czyli nieźle. Zaznaczam, że wystarczy dzień, gdy się wszystko zakorkuje, to spalanie na tym odcinku skoczy do 10-11 litrów. Ceny części są przeciętne, z tego co porównywałem do innych aut w segmencie.
Auto jest tańsze w zakupie niż konkurencja Niemiecka, VW, Audi czy Japońska. Oferuje dobry stosunek do ceny/jakości/wyposażenia. Nie zanotowałem poważnych usterek, elektryka nie wariuje. Blachy są w miarę dobre, niestety po dwóch zimach mam zaatakowane przednie błotniki i tylną klapę. Błotniki wymienię po prostu na zamienniki, a klapą się zajmę. Focus niestety traci bardziej na wartości niż inne auta, o ile jeździmy autem do zdychu to nie problem, ale przy sprzedaży trzeba się z tym liczyć.
Od zakupu auta zrobiłem 35 tys km. Obecnie mam 148 tys na budziku. Z drobnych usterek, nie będących wymianami eksploatacyjnymi to mogę wymienić: - czujnik cisnienia oleju - zepsute czujniki parkowania (przetarty kabel lub zalane), obecnie to naprawiam - termostat - regeneracja sprężarki klimy (nie jestem pewien czy mnie nie naciągnęli na naprawę, bo wszystko działało) - check engine spowodowany problemami z pracą klap wirowych w kolektorze, niestety z mojej winy błędy... - spawanie mocowania wydechu, bo lubi go ruda I to tyle przez dwa lata.
Poważnych usterek auto nie miało. Na razie sama eksploatacja: klocki, amory przód, regeneracja tłoczków hamulcowych, geometria i diagnostyka osprzętu (alternator, pompa wody etc), wymiany płynów, czyszczenie przepustnicy, świece, łożysko koła. Standard w każdym aucie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]

Średnie zużycie
10,1
Minimalne średnie zużycie paliwa
9,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
15,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,3
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Ford Focus II Kombi
×

Szanowny Użytkowniku,
Prosimy o poświęcenie kilku chwil na zapoznanie się z poniższą informacją.

Klikając w krzyżyk lub przycisk przejdź do serwisu, akceptujesz niżej przedstawioną Politykę prywatności oraz wyrażasz zgodę na nasze działania oraz działania naszych partnerów w niej opisane.

Polityka prywatności

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi zasad przetwarzania danych osobowych w naszym portalu przez AutoCentrum.pl S.A. oraz naszych Zaufanych Partnerów.

I. Administrator

Administratorem danych osobowych udostępnianych w ramach witryny www.autocentrum.pl jest spółka będąca właścicielem portalu, czyli AutoCentrum.pl S.A. Nasza siedziba mieści się w Krakowie (30-347) przy ulicy Kapelanka 6a/14. Możesz się z nami skontaktować pod adresem e-mail: [email protected]

W zakresie danych wysyłanych bezpośrednio do naszych Zaufanych partnerów, administratorami danych są podmioty, którym dane są udostępniane.

II. Dane osobowe

Zgodnie z RODO dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W ramach autocentrum.pl gromadzimy je w postaci: adresów e-mail, numerów IP i loginów do konta użytkownika, płci, numerów telefonów, a także danych osobowych zawartych w podpisie w ramach konta użytkownika. Jeśli jako avatar ustawiono wizerunek osoby – również jest to dana osobowa. Możemy zbierać jeszcze inne dane, które nam udostępniasz w ramach poszczególnych funkcjonalności naszej witryny internetowej (np. w ramach kampanii promocyjnych, konkursów itp.). W tym wypadku będziesz o tym poinformowany. Dane osobowe są gromadzone również w plikach Cookies, Local Storage.

Pamiętaj, że nie jesteśmy administratorem wszystkich danych, które udostępniasz w ramach naszej witryny. Dane udostępniane w ramach formularzy zawierających zapytania są przesyłane bezpośrednio do podmiotów trzecich. To samo dotyczy wyświetlanych reklam, bowiem kiedy w nie klikniesz, Twoje dane osobowe są przesyłane bezpośrednio operatorowi reklamy, który jest jednym z naszych Zaufanych Partnerów. Nie mamy dostępu do tych danych, ani nie przetwarzamy ich w żaden sposób. Administratorami tych danych są te podmioty, którym je udostępniasz w przez wysłanie formularza lub kliknięcie w reklamę.

Udostępnienie nam danych osobowych nie jest warunkiem przewidzianym w ustawie i jest całkowicie dobrowolne. Pamiętaj jednak, że brak podania nam danych osobowych może uniemożliwić Ci korzystanie z niektórych naszych usług, a także spowoduje, że nie będziemy mogli dostosować wyświetlanych treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

III. Na jakiej podstawie i w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Przede wszystkim przetwarzamy je po to, żebyś mógł korzystać z naszej witryny internetowej i w celach statystycznych. Jeśli korzystasz z usług wymagających rejestracji, Twoje dane które nam udostępniasz (adres e-mail, czy Twój identyfikator w portalu oraz inne dane udostępniane w ramach konta użytkownika), są przetwarzane w celu realizacji tej usługi.

W związku z faktem, że nasza działalność w znacznym zakresie związana jest ze statystykami odwiedzin portalu, przetwarzamy Twoje dane osobowe również w celach statystycznych.

Portal utrzymuje się dzięki reklamom emitowanym przez reklamodawców. Dlatego, aby dopasować wyświetlaną treść w tym reklamy, do Twoich zainteresowań, w tym celu przetwarzamy dane osobowe w sposób zautomatyzowany.

Twoje dane osobowe przetwarzamy jedynie na podstawach wskazanych w RODO. Przetwarzanie, które jest wykonywane w ramach korzystania z autocentrum.pl jest oparte na trzecich z nich:

a) Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Twoja zgoda jest wymagana, jeśli przekazujemy Twoje dane osobowe podmiotom trzecim. To samo dotyczy przetwarzania Twoich danych bezpośrednio (bez naszego pośrednictwa) przez operatorów reklam, głównie w celach marketingowych, w tym dostosowania wyświetlanych treści na podstawie analizy Twoich zachowań podejmowanych w ramach naszej witryny. Dotyczy to sytuacji, gdy podmiot trzeci chce pokazać Ci ofertę na produkty, którymi się interesujesz, lub dotyczące ich reklamy.

Na tej podstawie Twojej zgody przetwarzamy również dane, które udostępniłeś nam w ramach formularzy, które znajdziesz na naszych stronach internetowych. Są to dane takie jak: adres e-mail, Twoje imię i nazwisko, pseudonim, numer telefonu.

Operatorzy reklam przetwarzają dane identyfikacyjne i statystyczne zapisywane w Cookies i Local Storage, które samodzielnie gromadzą w ramach wykorzystania udostępnionych im powierzchni reklamowych na naszej witrynie.

Zapewniamy Cię, że nikt inny nie korzysta natomiast z naszej bazy danych zawierającej Twój adres e-mail i inne dane dotyczące konta użytkownika.

b) Jeśli przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne w celu realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów.

Sposób prezentowania treści w ramach naszej witryny wymaga, abyśmy mogli dopasować ją do Twoich potrzeb i zainteresowań. Dzięki temu staje się ona atrakcyjniejsza. Jednak w tym celu musimy móc przetwarzać dane osobowe w celu prowadzenia statystyk, analizowania Twoich zainteresowań na podstawie treści które przeglądasz, czy reklam w które klikasz. Ta podstawa prawna daje nam takie możliwości.

Nadto na tej podstawie przetwarzamy dane w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony Twoich danych osobowych. Dlatego przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym zakresie jest konieczne, aby przykładowo zapobiegać niepowołanym logowaniom do Twojego konta użytkownika.

W ramach tej podstawy możemy również prowadzić marketing bezpośredni własnych produktów lub usług, przez np. wysyłkę newslettera na adres mailowy, z którego się logowałeś.

W tym zakresie przetwarzamy dane zawarte w plikach Cookies, Local Storage oraz Twój adres e-mail.

Na tej podstawie nie przetwarzamy natomiast Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez podmioty trzecie.

c) Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne dla wykonania umowy lub podjęcia działań na Twoje żądanie.

Jeśli korzystasz z naszych usług podajesz nam dane, które następnie są wykorzystywane w celu realizacji umowy, w której zobowiązaliśmy się do ich świadczenia. Pamiętaj, że zakładając konto i akceptując regulamin, zawieramy umowę. Przykładowo podajesz nam adres e-mail, twój login i podpis przy rejestracji konta użytkownika. Na tej podstawie korzystamy z udostępnianych danych jedynie w zakresie niezbędnym dla realizacji naszej części zadania.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?

1. Dane osobowe przekazujemy naszym Zaufanym Partnerom dzięki którym możemy prowadzić naszą witrynę. Nasi Zaufani Partnerzy udostępniają Twoje dane innym administratorom -podmiotom zlecającym kampanie reklamowe, a także podmiotom dokonującym analizy przeprowadzonych kampanii reklamowych.

Do naszych partnerów należą:

• Netsprint S.A. (z siedzibą w Warszawie (00-609), al. Armii Ludowej 26, www.netsprint.eu, polityka prywatności)
  • Way2Grow (z siedzibą w Krakowie (31-539), ul. Kotlarska 6/15, www.way2grow.eu, [email protected])
  • Ströer Digital Media (z siedzibą w Warszawie (00-844), Plac Europejski 2, www.stroer.pl, [email protected])
  • Adrino (z siedzibą w Warszawie (00-695), ul. Nowogrodzka 42, www.adrino.pl, [email protected])
  • Sovrn (z siedzibą w Londynie (W1T 3NA), 40 Berners Street, 4th Floor, Newlands House, Fitzrovia, Wielka Brytania, www.sovrn.com, [email protected])
  • Smart55 sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-020), ul. Chmielna 2/31, www.smart55.com)
  • Grupa PGD sp. z o.o. (z siedzibą w Krakowie (30-403), ul. Rzemieślnicza 26, www.pgd.pl, [email protected])
  • Auto Direct S.A. (z siedzibą w Warszawie (03-199), ul. Modlińska 61, [email protected], www.autosalon24.pl)
  • Auto Centrum Golemo sp. j. (z siedzibą w Krakowie (30-348), ul. Grota Roweckiego 6, www.golemo.pl)
  • AAA Auto sp. z o.o. (z siedzibą w Piasecznie (05-500), ul. Okulickiego 3, www.aaaauto.pl, [email protected])
  • Adform A/S (z siedzibą w Kopenhadze, Wildersgade 10B, 1. sal. 1408, Dania, www.adform.com, [email protected], polityka prywatności)
  • AppNexus Inc. (z siedzibą Nowym Jorku (NY 10010), 28 West 23rd Street Floor 4, USA, www.appnexus.com)
  • Clickonometrics Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (02-952 ), ul. Wiertnicza 89, www.clickonometrics.com, [email protected])
  • Criteo (z siedzibą w Paryżu (75009), 32 Rue Blanche, Francja, www.criteo.com, [email protected])
  • TVN S.A. (z siedzibą w Warszawie (02- 952), Wiertnicza 166, [email protected], polityka prywatności)
  • iBILLBOARD Poland Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-657), Pl. Konstytucji 5/75, www.ibillboard.com, [email protected])
  • Oath (z siedzibą Sunnyvale (CA 94089), 701 First Avenue, www.oath.com)
  • Onnetwork Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (01-445), ul. Erazma Ciołka 13, lok.210, www.onnetwork.tv, polityka prywatności)
  • PubMatic, Inc. (z siedzibą w Redwood City (CA 94063), 305 Main Street, USA, www.pubmatic.com)
  • Smart AdServer (z siedzibą w Paryżu (75009), 66 rue de la Chaussée d’Antin, Francja, www.smartadserver.pl, [email protected])
  • Teads SA. (z siedzibą w Paryżu (75006), 97 rue du Cherche midi, Francja, www.teads.tv, [email protected])
  • The Trade Desk, Inc. (z siedzibą w Ventura (CA 93001), 42 N. Chestnut Street, USA, www.thetradedesk.com, [email protected])
  • Xaxis (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10017), 466 Lexington Avenue, USA, www.xaxis.com, [email protected])
  • SALES & MORE S.A. (z siedzibą w Warszawie (00-310), ul. Bodnara 7, www.salesmore.pl, polityka prywatności)
  • TradeTracker Poland (z siedzibą w Warszawie (02-729), ul. Rolna 175 B, www.tradetracker.com/pl/, polityka prywatności
  • Adobe (AAM) (z siedzibą w San Jose (CA 95110), 345 Park Avenue, USA, www.adobe.com, polityka prywatności
  • Amazon ( z siedzibą w Seattle (WA 98109), 345 Boren Avenue, USA, www.amazon.co.uk, polityka prywatności
  • Celtra (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10013), 545 Boylston Str, USA, www.celtra.com, polityka prywatności
  • DoubleVerify (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10013), 233 Spring Str, www.doubleverify.com, polityka prywatności
  • GroupM (z siedzibą w Warszawie (02-593), ul. Stanisława Żaryna 2b, www.groupm.com, polityka prywatności
  • IAS, 95 Morton Str. New York, NY 10014, www.integralads.com, polityka prywatności
  • Jivox, 1810 Gateway Drive San Mateo, CA 94404, www.jivox.com, polityka prywatności
  • Kantar (z siedzibą w Warszawie (03-736), ul. Konesera 9, www.kantarmedia.com, polityka prywatności
  • LiveRamp/Acxiom (z siedzibą w San Francisco (CA 94104), 225 Bush Str., USA, liveramp.com, polityka prywatności
  • Lotame (z siedzibą w Columbii (MD 21045), 8850 Stanford Blvd Suite,USA , www.lotame.com, polityka prywatności
  • MOAT Inc. (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10003), 228 Park Avenue South Suite, USA, www.moat.com/)
  • Oracle Corp. (z siedzibą w Rodmad Shores (CA 94065),500 Oracle Parkway,USA, www.oracle.com, polityka prywatności
  • Plista (z siedzibą w Berlinie (10119), Torstrasse 33-35, Niemcy, www.plista.com/, polityka prywatności
  • Salesforce DMP (z siedzibą w San Francisco (CA 94105), Suite 300, USA, www.salesforce.com polityka prywatności
  • Sizmek (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10016), 401 Park Avenue South,USA, www.sizmek.com, polityka prywatności
  • Videology (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10036), 1000 Broadway, USA, videologygroup.com, polityka prywatności
  • Wunderman (z siedzibą w Nowym Jorku (NY 10019), 3 Columbus Circle, USA, www.wunderman.com, polityka prywatności
  • Meetrics (z siedzibą w Berlinie (10178), Alexanderstrasse 7, Niemcy, www.meetrics.com, polityka prywatności
  • Exactag GMBH (z siedzibą Duisburgu (D - 47051), Philosophenweg 17, Niemcy, www.exactag.com, polityka prywatności
  • Tradedoubler (z siedzibą w Sztokholmie (11356), Birger Jarlsgaten 571, Szwecja, www.tradedoubler.com, polityka prywatności
  • AppsFlyer (z siedzibą w San Francisco (CA94105), 111 New Montgomery Str. B400, USA, www.appsflyer.com, polityka prywatności
  • Procter & Gamble (z siedzibą w Cincinnati (CI 45202), B1 [email protected] Plaza, USA, www.pg.com, polityka prywatności

Wyżej wymienionym Zaufanym Partnerom przekazujemy dane:

• w celach marketingowych, w tym w celu zautomatyzowanego przetwarzania polegającego na profilowaniu behawioralnym (czyli innymi słowy analizowaniu podejmowanych przez Ciebie działań w kontekście dopasowania wyświetlanych treści do Twoich preferencji),
  • w celach statystycznych,
  • w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie i przedstawienia oferty na interesujący Cię produkt,
  • w celu udostępniania danych osobowych innym administratorom, w szczególności podmiotom zlecającym kampanie reklamowe, a także podmiotom dokonującym analizy przeprowadzonych kampanii reklamowych.

W powyższych celach przetwarzane są dane zawarte w plikach Cookies i Local Storage. Jeśli udostępniłeś dane kontaktowe w formularzu kierowanym do adresata zewnętrznego, to w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie lub przedstawienia oferty, dane te będzie przetwarzał podmiot, do którego się zwróciłeś.

W celach ściśle statystycznych Twoje dane zawarte w Cookies i Local Storage udostępniamy:

• Google LLC (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA, www.google.pl, [email protected]).
  • Gemius S.A. ( z siedzibą w Warszawie (02-019), ul. Grójecka 1/3, www.gemius.pl).
  • WhitePress sp. z o.o. (z siedzibą w Bielsku Białej (43-400), ul. Legionów 26/28, www.whitepress.pl, [email protected]).

2. Twoje dane osobowe są również przekazywane bezpośrednio do podmiotów niebędących naszymi Zaufanymi Partnerami, których formularze kontaktowe są zamieszczone w ramach naszej witryny. Nie mamy dostępu do tych danych ani nie przechowujemy ich w żaden sposób. Lista tych podmiotów nie jest stała, zaś informację o nich znajdziesz przy okazji wypełniania formularza.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania z danymi osobowymi przez naszych Zaufanych Partnerów i inne podmioty, którym udostępniasz dane osobowe znajdziesz w dokumentach takich jak polityki prywatności, regulaminy czy informacje dotyczące Cookies, znajdujących się na ich stronach internetowych.

V. Cookies i Local Storage

Korzystamy oczywiście z ciasteczek. Ciasteczka to nic innego, jak pliki znajdujące się na Twoich urządzeniach, które zawierają interesujące nas informacje w postaci unikalnych danych identyfikujących Twoje urządzenie oraz danych statystycznych dotyczących podejmowanych przez ciebie działań w ramach naszej witryny. Używamy również Local Storage. To technologia pozwalająca zapisać takie same dane jak w ciasteczkach w pamięci Twojej przeglądarki internetowej.

Po co nam Cookies i Local Storage? Dzięki informacjom w nich zawartym możemy sprawić, że nasza witryna będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjna. Dzięki nim dopasujemy wyświetlane treści i reklamy do Twoich preferencji. W tym celu następuje zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych zwane profilowaniem, które polega na analizie Twoich zachowań w sieci.

Dzięki informacjom zawartym w Cookies i Local Storage możemy również sporządzać nasze statystyki, dzięki którym mamy informacje o ilości odwiedzających nas użytkowników oraz o tym jakie treści cieszyły się największą popularnością. Również dzięki nim wiemy jakich zgód udzieliłeś i jakie opcje zaznaczyłeś na naszej witrynie.

Dane zawarte w Cookies i Local Storage nie pozwalają na bezpośrednią identyfikację osoby fizycznej. Pozwalają zidentyfikować jedynie urządzenie, z którego korzystasz.

Wykorzystując powierzchnie reklamowe, które udostępniamy, z ciasteczek w ramach naszej witryny korzystają również nasi Zaufani Partnerzy – którzy używają ich w celu zbierania informacji w zakresie Twoich zachowań na naszym portalu, dzięki czemu mogą zaprezentować Tobie spersonalizowane reklamy, bez naszego pośrednictwa.

Jeżeli nie chcesz, aby jakiekolwiek Cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu, możesz to zmienić to w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej. Możesz też usunąć w całości dane zapisane w postaci Cookies lub Local Storage.

VI. Twoje prawa

RODO modyfikuje Twoje uprawnienia dotyczące przetwarzania danych osobowych.

1. Prawo dostępu do danych osobowych.

Na Twoje żądanie udzielimy Ci informacji, czy przetwarzamy Twoje dane osobowe. Jesteśmy również zobowiązani, na oddzielne żądanie, udzielić bardziej szczegółowych informacji w zakresie: celów przetwarzania, kategorii danych osobowych, odbiorców danych lub ich kategorii, okresu przechowywania danych osobowych lub kryteriów jego ustalania, źródła pozyskania danych, o zautomatyzowanym przetwarzaniu danych osobowych i konsekwencjach takiego przetwarzania danych dla Twojej osoby. W przypadku przekazywania danych osobowych do Państwa trzeciego poinformujemy Cię również o stosowanym zabezpieczeniach.

2. Prawo do żądania kopii przetwarzanych danych osobowych.

Na Twoje żądanie sporządzimy kopię Twoich danych osobowych. Zostanie ona Ci udostępniona w popularnym formacie pliku informatycznego. Pierwsza kopia zostanie udostępniona bezpłatnie. Jednak za każdą kolejną możemy naliczyć opłatę w wysokości, którą określimy w oparciu o postanowienia RODO.

3. Prawo do sprostowania oraz usunięcia danych osobowych.

Jeśli okaże się, że Twoje dane osobowe są niepoprawne usuniemy nieprawidłowości. Zrobimy to z własnej inicjatywy – bądź, jeśli zwrócisz nam na to uwagę – na Twoje żądania.

Jeśli nie życzysz sobie przetwarzania Twoich danych osobowych usuniemy je z naszych baz danych. Pamiętaj jednak, że usunięcie niektórych danych może uniemożliwić nam świadczenie usług dla Ciebie – dotyczy to tych usług w związku z którymi konieczne jest przetwarzanie danych osobowych, które zostały udostępnione. Przykładowo, nie będziemy mogli świadczyć usług związanych z kontem użytkownika, jeżeli zażądasz usunięcia Twojego e-maila oraz loginu. Mimo Twojego żądania usunięcia będziemy jednak mogli przetwarzać niektóre dane osobowe na zasadach określonych w RODO.

4. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych.

W przypadkach przewidzianych przez RODO, na Twoje żądanie ograniczymy przetwarzanie Twoich danych osobowych. Najprościej rzecz ujmując ograniczenie przetwarzania danych osobowych uniemożliwia ich wykorzystanie poza przechowywaniem. W takim przypadku jakiekolwiek inne działania na danych podlegających ograniczeniu przetwarzania, będą mogły być wykonywane jedynie za Twoją zgodą.

5. Prawo do żądania przekazania przetwarzanych danych osobowych.

Na zasadach przewidzianych w RODO możesz zażądać przekazania danych osobowych zapisanych w standardowym formacie pliku nadającym się do odczytu maszynowego. Jeśli Twoim celem jest przekazanie ich innemu administratorowi, prześlemy plik zawierający Twoje dane osobowe bezpośrednio do niego.

6. Prawo do sprzeciwu.

W niektórych przypadkach, nawet jeśli przetwarzamy dane osobowe zgodnie z prawem, bez Twojej zgody, możesz żądać od nas zaprzestania przetwarzania danych osobowych wnosząc sprzeciw. Będzie on uzasadniony, jeżeli wykażesz, że nasze zgodne z prawem działania mimo wszystko naruszają Twoje interesy, prawa lub wolności.

7. Prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Raz udzielona zgoda na przetwarzanie informacji nie jest udzielana na zawsze. Jeżeli z jakichkolwiek względów się rozmyślisz, możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W takiej sytuacji, jeżeli nie będziemy mieli odrębnej podstawy przetwarzania, zaprzestaniemy wykorzystywania danych osobowych w tym celu, w jakim została wyrażona zgoda. Pamiętaj jednak, że cofnięcie zgody może czasem spowodować brak dostarczenia Ci interesujących treści lub informacji. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie poprzez modyfikację ustawień dostępnych w ramach naszej witryny pod tym adresem.

Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie danych osobowych, którego dokonywaliśmy przed jej wycofaniem.

8. Prawo do skargi do organu nadzorczego.

W związku z wejściem w życie RODO i dostosowaniem polskiego prawa do nowej rzeczywistości, organem nadzorującym w Polsce respektowanie Twoich praw w zakresie przetwarzania danych osobowych jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jeżeli uważasz, że przez nasze działania związane z przetwarzaniem danych osobowych Twoje prawa zostały naruszone możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

VII. Okres przechowywania danych osobowych.

Okres przechowywania danych osobowych różni się w zależności od celu, w jakim dane są wykorzystywane.

Twoje dane osobowe przetwarzane są na podstawie:

• udzielonej zgody przechowujemy aż do momentu jej cofnięcia.
  • W celu wykonania umowy – do momentu jej wygaśnięcia, jednak zgodnie z RODO, dane te mogą być przetwarzane po wygaśnięciu umowy, jeśli będzie to uzasadnione np. w celu dochodzenia roszczeń lub celach rozliczeniowych. Dane udostępnione dla wykonania umowy nigdy nie będą przechowywane przez okres dłuższy niż jest to konieczne.
  • Dane przetwarzane w dla realizacji naszego uzasadnionego interesu będą przetwarzane aż do momentu zgłoszenia przez Ciebie uzasadnionego sprzeciwu.

VIII. Przekazywanie danych poza obszar UE

Wymiana danych osobowych pomiędzy UE a USA odbywa się na zasadach tzw. Privacy Shield – czyli porozumieniu pomiędzy USA a Komisją Europejską, dzięki któremu stwierdzono, iż USA zapewniają należyty poziom ochrony danych osobowych w przypadku podmiotów, które zostały zarejestrowane jako spełniające kryteria Privacy Shield.

Twoje dane przekazywane są tym z naszych partnerów mających siedzibę w USA, którzy przystąpili do Privacy Shield.