Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

zajcu77, 12 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak na kombi prowadzi się jak na uprzęży.
Karoseria : oświetlenie tablicy rej. ewidentnie spieprzone- podcieka woda
Focus II ma kilka dolegliwości, które powinny być usunięte, ale jak na tą klasę auta za takie pieniądze nie należy spodziewać się cudu. To autko sprinterem nie jest ale i tak daje dużo radości z jazdy. Poprzednio jeździłem pierwszą generacją i byłem zadowolony, mam mk II a kolejne moje auto - oczywiście trzecia generacja tego modelu.
Może trochę za mały jak na auto o wadze prawie 1/3t. ale i tak radzi sobie przyzwoicie. Problem pojawia się przy pełnym obciążeniu na wzniesieniach, wtedy nie polecam wyprzedzać. Pamiętaj to tylko 90 kM.
b. dobrze zgrana z silnikiem, w miarę krótki przełożenia o krótkim skoku dźwigni między biegami, nie trzeba ich szukać po całej kabinie. Moja nakręciła prawie 200 000 i działa bez problemów.
Mogę tylko potwierdzić ogólnie znaną b. dobrą opinię o zawieszeniu w fordach, prowadzi się naprawdę dobrze tylko trzeba pamiętać że złe opony (używki) mogą popsuć całą frajdę z jazdy
Optymalnie ustawiony fotel kierowcy do jego wzrostu zapewnia b.dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, a legendarne słupki przednie nie przeszkadzają w parkowaniu.
W lato z klimą bez zastrzeżeń, co do zimy i dużych mrozów(-15 i więcej), na krótkich odcinkach auto jest znacznie niedogrzane, trzeba dobrze je popędzać najlepiej na trasie bo jak zjedziecie na parking na papieroska i nie zgasicie silnika to temperatura i tak spadnie i to znacznie.
Przestrzeń z przodu pojazdu bez zastrzeżeń, natomiast z tył wysoki osoby mogą trochę narzekać głównie na niewygodną kanapę i źle wyprofilowane zagłówki. auto przeznaczone dla 5 osób, w długą podróż zalecam 4. za to bagażnik rewelacji jak na taki smukłe auteczko.
To należałoby dopracować, w trakcie jazdy słychać szum przenoszony z opon. przy dużych prędkościach większy niż praca silnika.
porównując masę pojazdu do silnika w jaki autko jest wyposażone to spalanie w poszczególnych cyklach pracy zadowoliła by \"szkota\"
Na rynku wtórnym można dostać dobrze doposażone autko w wysokim roczniku za nieduże pieniądze w porównaniu z konkurencją.
Jak na 6-latka, którego eksploatuję od 3-lat to jest dobrze. Jedyną bolączką jest oświetlenie tablicy rej. podcieka wodą i zanim spali się żarówa to uchwyty przerdzewieją.
Do poważnej usterki zaliczam pęknięcie przewodu intercoolera - indeks: 1439410 problem jest taki że dostępny jest tylko kompletny, a nie poszczególne odcinki. koszt ok 570zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

5,3