Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

marciunu, 5 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywność. Auto pomimo swoich 90KM daje rade w mieście i na krótkich dystansach. Na dłuższych trasach tez daje rade, jednak zwalniajac np ze 170 do 120 nalezy znow odczekać troche zanim auto się rozpędzi.
Ocena maksymalna biorąc pod uwagę tą klasę auta. Osobiście auto polecam, ale należy pamiętać ze to nie jest auto typu audi czy mercedes, więc nasze wymagania powinny być odpowiednie. Silnik ekonomiczny, problemów z nim nie mam. Może dlatego, że też trafiłem fajny egzemplarz. Na pewno brakuje mi skrzyni 6cio biegowej.
Na duży plus. Pomimo tych 90KM
Brakuje mi skrzyni 6cio biegowej. Poza tym wszystko ok.
Dobre 4 gwiazdki. Fotele wygodne, ale też szału nie ma.
Climatronic. Wszystko ok
Mam 190cm wzrostu, więc za mną dużo miejsca nie ma. Pojemny bagażnik, co sprawia ze można spokojnie jechać na wakacje.
Przy prędkości powyżej 140km/h już zaczyna robić się głośniej. Gdy miałem uszkodzone łożysko to wręcz przy dużej prędkości nie można było rozmawiać, bo było to bardzo meczące. Pamiętać należy jednak ze to auto to klasa średnia. Jazda po mieście czy prędkością do 140km/h jak najbardziej na plus!
Nie miałem powaznych usterek, a wszystkie problemy rozwiązuje na bieżąco. koszta nie są wysokie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

5,7