Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

vagus@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzi się suuuper.
Niezawodny, oszczędny osiołek do pracy.
Ekonomiczny, bezawaryjny, doskonałe auto do przemieszczania się. Wisałem tu ocenę przy 20 000 km. Teraz mam o 100 000 więcej. Nie zmieniam zdania. Lać paliwo i wio!!! Zasterzeżenia - lakier akrylowy kiepściutki - szybko zmatowiał.
Ja nie mam zastrzeżeń, ale czasem prowadzą go moi znajomi - i słyszę o trudnościach w wrzuceniu trzeciego biegu.
Mam FX Gold - teraz Ford sprzrzedaje to jako FX Platinium - ciut inne nastawy - przyklejony do drogi. Nie raz ratował mi tyłek...
Mam kombi - wszystko widać, choć może czasem słupki moga przeszkadzać. Małe lusterko wsteczne - kwestia obycia...
Wewnątrz wszystko na miejscu. Konstruktorowi wlewu płynu do spryskiwaczy życzę by do końca jego dni ulewało mu się na gacie, przy pisuarze, tyle co ja ulewam napełniając zbiornik. Glupi pomysł by maskę otwierać kluczem.... Ha - nauczyłe się już wymieniać żarówki w reflektorach. Proste jak świński ogonek!!!
W zimie trudno o stałą temperaturę - malutki silnik - szybko się chłodzi.
Miejsca z tyłu mogło by być więcej - jest tyle co w Vetrze a więcej niż w Octawce.
Ford oszukał i nie dał osłony silnika - ciut za gośno.
Śmigam w i po za miastem. Średnio 5 literków.
wSIO OK
Na gwarancji wymieniono rurkę z turbiny do intercoolera - rysa - ta jest jakaś inna - o przekroju kwadratowym - i nie pęka... Lampka nad tablicą z tyłu wymieniona. NIC INNEGO!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW [l/100km]

5,3