Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Dawid, 9 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jego dynamika. elastyczność i spalanie.
Samochód jako całokształt wypada całkiem przyzwoicie. Można się oczywiście przyczepić do jakości wykończenia wnętrza jak większość komentujących, ale nadrabia to bardzo fajnym, dynamicznym silnikiem i jednym z lepszych w swojej klasie układów kierowniczych. Stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Niby tylko 109 koni, ale pasażerowie których przewoziłem nie chcieli uwierzyć, że tylko tyle. Po focusie przesiadłem się na Renault Megane z 1.5 DCi 105 KM i bardzo tęsknię za TDCi. Silnik ten jest dużo bardziej elastyczny od tego z Renault. Zbiera się bardzo ładnie już od bardzo niskich obrotów, podczas gdy w DCi jest niesamowicie duża turbo dziura.. Nie miałem też najmniejszych problemów z odpalaniem w zimie przy kilkunastostopniowych mrozach.
Dość precyzyjna, choć czasami były problemy ze wstecznym oraz 3.
Jeden z najlepszych w swojej klasie. Bardzo pewnie trzyma się na zakrętach.
Lusterka mogłyby być trochę większe, poza tym ok.
Kierującym którym użyczałem samochód sprawiał kłopot włączenie spryskiwaczy przedniej szyby, czy zamknięcie samochodu od środka. Te 2 rzeczy są zrobione w nietypowy sposób, reszta raczej dość intuicyjnie.
ok
Przednie fotele można tak przesunąć do tyłu, że na kanapie praktycznie nie ma miejsca na nogi. Jeśli ktoś myśli o tym samochodzie pod kątem rodziny to myślę że mogłoby być więcej miejsca z tyłu.
Silnik jak na diesla jest naprawdę bardzo cichutki. W trakcie postoju praktycznie go nie słychać.
Niskie spalanie i brak usterek w moim wypadku zasługują na maksymalną notę.
Co do jakości był to mój pierwszy samochód i plastikowe wnętrze nie było dla mnie żadnym problemem, dopóki nie przesiadłem się do innego samochodu. Faktycznie czuć tutaj dużą różnicę i kupując samochód w podobnej cenie można trafić na model zdecydowanie lepiej wykończony w środku. To skrzypienie, dźwięk zamykania drzwi itp. to z pewnością minus, ale nie zmieniający faktu że samochód ogólny stosunek jakości do ceny ma bardzo dobry.
Przez rok jedynie spalona żarówka.
brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW [l/100km]