Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

K.Skierka, 16 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzi sie Focusa super.
Dobre autko rodzinne na malą rodzinkę. Super wlasciwosci jezdne! Wnetrze to nie audi ale da sie zyc o ile ktos w tym aucie nie mieszka i nie potrzebuje prestizu to dobry wybór ale nie polecam diesla 1.8 TDCI.
żal że nie zdecydowałem się na 2 litrowego diesla bo już teraz myslę o przesiadce ale to też ze względu na rosnącą rodzinkę :) Wersja 1.8 TDCI ma straszną turbodziurę, ale nie jest to znowu taki zły silnik.
Chodzi lepiej niż w punciaku 3 bez dwóch zdań ale też jak wiadomo nie ideał.
Nie miałem okazji jeździć pojazdami lepszych marek ale sądzę że częste opinie o dobrych właściwościach jezdnych Focusa nie są przesadzone, a samo auto porównywane pod tym względem do aut klasy wyższej. Można ostro pojeździć ja nie wyłączam ESP(mam) bo nie jestem rajdowcem i chyba nie poradziłbym sobie bez tego na zakrętach przy większych prędkościach.
Nie najgorsza, z syst. parkowania z tylu wystarczą lusterka boczne. Przednia szyba jak dla mnie super duża, na boki też dobrze, tył nie najlepiej ale można sobie spokojnie poradzić bez czujników.
Wnętrze przewidziane dobrze, aczkolwiek brak pewnych rzecy ale to już subiektywne odczucia użytkownika bo każdy przywiązuje wagę do czego innego.
Dwustrefowa automatyczna - działa dobrze i jest prosta w obsłudze.
Jak na auto tego segmentu świetnie. Duży bagażnik i po punciaku ciężko się nie zmieścić z czymkolwiek a wpunciaku nie takie rzeczy sie woziło! Niestety fotele nie są za wygodne na dłuższą trasę ale to też moje odczucia. Dlatego ocena dobra.
Diesel ma swój dzwiek, ale nie jest chałasliwy jak sie rozgrzeje to ok. Powyżej 120 kmh auto robi sie glośne i to bez znaczenia na opony. 140 i > silnik zaczyna wyć.
Auto to może być bardzo ekonomiczne i cięzko spalic powyzej 8L /100km ale ja nie jezdze oszczednie i mam to w d... wiec czasem srednie spalanie jest wzglednie duze. Z 40 L spokojnie mozna zrobic 600km ja robie jakies 500km.
Paru rzeczy nie udalo mi sie dokupic do mojej wersji promocyjnej Platinium ale mam skretne reflektory podgrzewane fotele esp klima auto dwustrefowa i inne pierdolki ale te reflektoy i esp oraz grzane fotele sie przydaja i dzialaja ok.
cos tam trzeszczy pod maska ponoc zle przymocowane nadkole porawili i dalej stuka tyle ze teraz dopiero przy 130kmh a nie jak poprzednio 100kmh, uszczelki gumowe szyb trzeszcza trzeba o nie dbac bo mnie to trzeszczenie strasznie wk.. poza tym jak narazie wszystko ok.
Chłodnica intercoolera padła po miesiącu w nowym aucie ale wady fabryczne sie zdarzaja a ja mialem pecha. Zbiornik spryskiwaczy reflektorow przyjechal pekniety i wymieniali na dzien dobry potem plyn lecial gdzies nadkolem az do momentu gdy zmieniono uszczelke.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,4