Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

igor35, 15 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : 12 lat na perforację.
Jak dla mnie bajka, poprzednio miałem diesla starego typu bez wodotrysków więc pracował dośc głośno. W focusie jest cichutko, a jak sie nagrzeje to jeszcze ciszej ;o). Co do elastyczności to też bajka , ciągnie naprawdę nieźle. Osiągi wyższe niż przewiduje książka, spalanie po nagrzaniu autka rewelacyjne.
JAk dla mnie dobrze autko ma już przebieg prawie 150 kupiony jako poflotowy, ale nie narzekam systematyczny serwis sporo daje, żadnychluzów czy problemów z wybieraniem biegów.
Rewelacja
Miewałem różne auta ale to jest moje pierwsze kombi inarzekac nie ma na co, dla mnie rewelacjs, w zasadzie pomijając długośc wszystko dobrzewidać
powiedziałbym 5- sterowanie radiem obok kierownicy trochę utrudnione/ niewygodne. napewno lepsze byłoby w kierownicy.Ale to szczegół.
Nie wiem ja mam wersję FX GOLD więc oprócz klimatronika ma wszystko co potrzebne do szybkiego odmrażania szyb włacznie z przednią podgrzewaną szybą - rewelacja. Wentylacja działa szybko , u mnie jest webasto więc kabina i silnik nagrzewa się w zimie o wiele szybciej.
Samochód kupiłem z myślą o powiększającej się rodzinie, dlatego kombi. jak na moje potrzeby wystarczający dwójka dzieci i my rodzice, to dla nas w sam raz. Z tyłu wygodnie podróżują 2 osoby a mniej wygodnie 3. Z tyłu duży bagażnik.
Wiadomo diesel, ja go brałem ze względu na ekonomię jak się chce nieć totalną ciszę to trzeba kupić coś w benzynie. Ale moim zdaniem w focusie jest cicho
Mi udało się na trasie białystok warszawa zejść do 4,5 wcale nie wlekąc się straszliwie spoko mozna grzać 130 i napewno nie spali więcej. jak zimny (w zimie) to potrafi pokazać na komputerku nawet ponad 8,ale zaznaczam jak jest zimny, po nagrzaniu spada poniżej 7 w mieście
Ceny są naprawdę atrakcyjne.
Tu niestety, nie mogę za dużo napisać jako że za krótko go mam i jak do tej pory nic nie padło
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]