Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zalety: bardzo dobre wyposażenie, dynamiczny silnik, świetne zwiedzenie. Wady: mała ilość miejsca z tyłu, psujące się zamki drzwi, głośna praca silnika
Silnik wydaje się mocniejszy niż jest w rzeczywistości. Dynamika jazdy bardzo zadowalająca. Jest to starsza konstrukcja no i diesel więc jest głośny.
Nie ma zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów.
Samochód prowadzi się doskonale. Szybka jazda w zakrętach to przyjemność. Zawieszenie dosyć twarde, ale dla mnie ok.
Widoczność bez uwag. Mam samo ściemniające się lusterko za co daję 1 oczko wyżej.
Wszystkie urządzenia dostępne intuicyjnie. Komputer pokładowy w języku polskim. Unikatowy korek wlewu paliwa. Nie wiem czego można chcieć więcej.
Tutaj też należy się 5. Tak wydajnej klimy jeszcze nie widziałem (mam automatyczną 2 strefową). Ogrzewanie też działa szybko i dobrze.
Miejsca z przodu w sam raz, z tyłu mało (jak z przodu usiądzie osoba > 1802cm wzrostu to z tyłu wygodnie usiądzie dziecko. Bagażnik jak na kombi zbliżony do konkurencji.
Silnik słychać reszta ok.
Zużycie paliwa zadowalające. W mieście 7,2l/100km. W wolnej trasie można zejść poniżej 5l/100km. W bardzo szybkiej trasie > 160km/h poniżej 7l/100km. Przeglądy robię w ASO- cena ok. 800zł - dla mnie do przyjęcia. Koszty napraw nie odbiegają od konkurencji.
Kupiłem wersję kombi Gold X za 70tys. z dieslem i bogatym wyposażeniem. W tej cenie można było dostać tylko Kia Ceed 1 generacji lub Seata Toledo 1,9TDI. Oba te auta Ford bił na głowę. Inne auta (Opel, VW itp.) wychodziły dużo drożej.
Z drobnych usterek to dwa razy popsuł się zamek drzwi przednich. Raz na gwarancji, drugi raz po. Koszt naprawy ok 400zł. Innych usterek nie było.
Po przejechaniu ok 50000km przy przeglądzie zdiagnozowano wyciek oleju z pod silnika. Pękła uszczelka, trzeba było wymienić rozrząd. Koszt naprawy 1400zł. Przy tak niskim przebiegu uważam to za poważną usterkę

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,3