Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Pojanek, 17 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Jeździ wspaniale. silnik ekonomiczny 1.8TDCI 115KM i bardzo dynamiczny. Zawieszenie to poezja (ma rodowód sportowy). Jednym słowem jest super. Ale usterki psują cale wrażenie. Doprowadzają do szału jak małe szpileczki wbijane w dobre pierwsze wrażenie. Gdyby nie usterki dałbym mu 6+. Ale Ford to tylko Ford wieć tylko 3
Przesiadłem się z Passata 1.8T (150KM) do najlepszego na świecie auta czyli SŁUŻBOWEGO, Focusa II 1.8TDCI. I co foczka jeździ pieknie. Sczególnie podoba mi się wyprzedzanie na 5. biegu bez redukcji ciągnie jak szalony. Lecz ma jedną wadę gaśnie przy ruszaniu. Niprzyjemna i niebezpieczna sprawa jak prowadzi żona z dzieckiem.
Biegi wchodzą bardzo ładnie. Przydałaby sie 6.
Jest leprzy niż w pasacie szczególnie jak wchodzi szybkow zakret. Ten samochód ma sportowy rodowód. Niestety komfortem odstaje od Passata. ale jest mniejszy.
Mam samochód kombi tu widoczność jest bardzo dobra do przodu i do tyły. Zimą brudzą sie boczne szyby. mialem kilka samochodów w tym dwa fordy Mondeo i fieste, ale tam nie było takiego efektu. Myśle że konstruktorzy powinnini coś pomysleć przy faceliftingu o zlikwidowaniu tego problemu. Nie jest to osamotniona opinia
Jardzo dobra wszystko pod ręką.
Wentylacja jest dobra. ale zimą zanim samochód zaczyna sie ogrzewć trzeba przejechać jakieś 15 km. Polecam debasto. w nastepną zime zamontuję sobie takie ogrzewanie.
Jestem wysoki 184. a z tyłu czasami woże teściową. I proszę sobie wyobrazić że nie nażeka na brak miejsca. wiec jest super.
Głośny przy rozruchu szczególnie w czasie zimy. Głośny także przy duzych prędkościach powyżej 150km/h. Polecałbym producentom wyciszenie drzwi i nadkoli byłoby ciszej. Ale i tak jak na tę klase auta wyciszenie jest doskonałe.
Spalanie jest super. w drodze na wakacje do słowacji z przyjacółmi(5 samochodów) jako jedyny nie tankowałem po drodze. Pali średnio 7 litrów. dla mnie to jest bardzo dobry wynik
Kupiłem z dużym rabetem na firme 1.8 TDCI kmbi 115 km za 64 tys.. Po kubnie dodałe swoje radio i glosniki. ok 3 tyś. Uważam że jekośc do ceny jest dobra pomimo usterek jakie mnie trapią.
jak na samochód tej klasy Ford to jest żle. w zimę zamarzł zamek tylnej klapy z powodu nieszczelności. Wymiana na gwarancji. Teraz okropnie skrzypi. Po wizycie w serwisie skrzypi dalej.
Pod wykładziną po stronie pasarzera jest woda. Serwis może naprawić ale samochód zostaje u nich na pare dni. Nie dają zastepczego. Dodatkow okropnie skrzypi pedał sprzegła. Usterka ta powtarza sie w innych FII. Po wizycie w serwisie skrzypi jeszcze glośniej. nastepna wizyta w serwisie za parę dni. Jednym słowem drobiazgi psują całe pozytywne wrażenie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

Ford Focus II Kombi