Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Dobry , sprawnie jeżdżący samochód
Jak dla mnie wystarczająco mocny i dynamiczny szczególnie w przedziale 1700 -3000 obr. nie trzeba sie martwić podczas wyprzedzania że się nie zbiera. Zgadzam się z innymi co do ruszania -zdarza się mu zgasnąć częściej niż przy benzynie ( może za małe obroty podczas ruszania)
Bardzo dobra i precyzyjna skrzynia - trzeba tylko się do niej przyzwyczaić . Jeśli nie wymusza się na niej kierunku prowadzenia drążka wcale nie chaczy. U mnie na początku chaczyła 3 ale odkąd spycham drążek dosłownie jednym palcem do góry sama wskakuje.
w porządku
Jeśli chodzi o widoczność to dla mnie porażka to lusterko wsteczne - zawieszone jest na szybie zbyt nisko i zasłania pole widzenia na godzinie 13-14 co o mało nie doprowadziło mnie do kolizji ( nie jestem olbrzymem 180 cm wzrostu a siedzisko obniżone maksymalnie a centralnie zasłania ) porażka. Kiepska widoczność z tyłu podczas cofania w nocy (kombi) wsteczne światło tylko z jednej strony skutecznie uniemożliwia orientację po stronie lewej.
W porządku ale mały szczegół - podłokietnik w drzwiach zrobiony z twardego plastyku - bardzo niewygodny
Co do śmierdzącej klimatyzacji o której pisze jeden z użytkowników - wystarczy używać klimatyzacji w sposób prawidłowy i nie śmierdzi mówię tu o osuszeniu klimy przed zakończeniem jazdy co wiąże się niestety z jej wyłączeniem ok 3 min przed końcem podróży.
W tej klasie wystarczająco dużo miejsca. Wygodny fotel kierowcy.
Cichszy niż np. Astra II - jeśli chodzi o odgłosy z silnika, ale szumy powietrza i odgłosy z zawiszenia mogłyby być mniejsze
Najczęściej oscyluje między 6,3 a 7,3 (średnie) 4.6 osiągnąłem na trasie Rzeszów - Zakopane - Rzeszów
Potwierdzam skrzypienie sprzęgła - u mnie pomogła wizyta w serwisie. Uważam , że drzwi mogłyby się lepiej zamykać - czasem muszę mocniej trzasnąć czrego raczej nie zaobserwowałem w Astrze II
Na razie ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]