Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

llaszczewski@op.pl, 11 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo silny i mało pali, doskonała kultura pracy.
Jestem bardzo zadowolony. Mało pali, jest na prawdę dynamiczny, pakowny i wygodny. Dla mnie to świetny samochód.
Silnik cichy i bardzo przyjemnie pracujący. Czasem jak jest całkowicie zimny to szarpnie na bardzo małych obrotach ale po chwili pracuje doskonale. Jest bardzo silny i elastyczny. Wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu. Staram się utrzymywać samochód między 2000 a 3000 obrotów, bo mam wrażenie, że tak pracuje najlepiej. Nie zauważyłem turbo dziury. Wystarczy 1800-2000 obrotów i wyprzedzamy bez problemów TIRa czy kilka samochodów. Nawet przy wysokich obrotach jest cicho. Podobno najlepsze diesle to 1,6 i 2,0. 1,8 ponoć bardziej awaryjny.
Bardzo łatwo i precyzyjnie zmienia biegi. Podobno to zasługa również dwu-masowego koła zamachowego ale tego nie wiem.
Przy prędkości 160-180 jedzie stabilnie, w szybkim zakręcie też nie ma najmniejszych problemów. To wizytówka forda.
Nie zwracam na tą cechę szczególnej uwagi. Dla mnie wystarczy.
Mam problem z kubkami-nie ma ich gdzie umieścić. Fotele mam \"za dopłatą\" - są bardziej kubełkowe i raczej dla szczupłej/średniej osoby ale za to trzymają genialnie. Wszystkie guziki i pokrętła bardzo proste i wygodę. Fotel, kierownica i cała reszta regulowana w szerokim zakresie wiec każdy znajdzie miejsce. Dużo miejsca na nogi z przodu, z tyłu przeciętnie. Schowek przed pasażerem niewygodny. Zegary bardzo czytelne, komputer też prosty.
klima automatyczna chłodzi bardzo dobrze, ogrzewanie w trybie automatycznym bardzo szybko ogrzewa wnętrze zimą, zero zaparowania, doskonała funkcja elektrycznego podgrzewania przedniej szyby. Nie ma przeciągów, słychać mały szum na początku podróży ale jak temperatura się wyrówna to jest cicho
jak usiądę wygodnie z przodu to za mną jest średnio z miejscem ale można jechać. To segment C więc jest dobrze. Przednie fotele ogólnie bardzo wygodnie nawet dla osoby jeżdżącej większymi samochodami.
Przy normalnej jeździe jest doskonale, cichutko. Przy prędkości 160-180 za głośno ale to kompakt więc nie narzekam.
Jestem bardzo zadowolony. Wciskam gaz bardzo mocno a mam spalanie średnie liczone na dystansie około 8000 km na poziomie 7,3 litra. Większość miasto. Samo miasto w korkach to około 8 litrów, autostrada to nawet 9-10 (180km/h). Uważam, że to bardzo dobry wynik zważywszy moc, styl jazdy i jeżdżenie po mieście.
kosztuje relatywnie mało w stosunku do konkurencji a niczym nie ustępuje innym samochodom a kilka cech ma na doskonałym poziomie.
zero problemów przy przebiegu około 98000km Pewnie po zimie będzie trzeba coś w zawieszeniu wymienić ale trudno mówić o awariach - to zużycie. Tylko czynności serwisowe. Nie zauważyłem jakichkolwiek problemów na jakie narzekają czasem ludzie - dpf, \"dwumas\" i inne zawiłości typowe dla diesla w doskonałym stanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]

Ford Focus II Kombi