Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rok produkcji 2010
Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne
Zacznę od tego że wcześniej jeździłem corollą E11 po lifice i do tego auta mam porównanie. Corolla była już za stara i za mała na długie trasy które pokonuje. Ogólnie ford sprawia dobre wrażenie ale czym dłużej nim jeżdżę tym więcej zaczyna mnie denerwować. Forda zakupiłem osobiście w Niemczech z przebiegiem 186tys. od 1 właściciela, obecnie ma 224tys niestety bolączką nowych samochodów jest ich jakość. Po zakupie wymieniłem rozrząd, oleje filtry, kolocki tarcze.
Silnik to znane 2.0 TDCi kontrukcja PSA dynamiczny i całkiem poprawny.
Skrzynia biegów może być, 1 i 2 za krótkie. Nie jest precyzyjna jak w toyocie.
jest dobrze, denerwować może natomiast słabe wyciszenie, wszystko przenosi się z drogi do środka, auto ma mocny motor i potrafi na autostradzie wiele ale szumy są bardzo denerwujące.
ok
To kombi dla mojej rodziny 2+1 uważam że jest za małe. Co prawda podróżując w okół komina do 100km jest wystarczające ale na dłuższe trasy mnie męczy.
porażka, opony michelin lato, zima nokian wd3 to i tak nie ma znaczenia bo focus jest słabo wyciszony.
Koszty spore, przejechałem samochodem 40tys, więc mało, ale denerwuję mnie rożne pierdołki które wychodzą co chwila ...w toyocie tego nie było(nie wiem jak teraz te nowe ale jakość wykończenia w środku 2 klasy lepiej niż ford)
Kupno tak... ale tylko nowy do 200tys. potem złom
światła mijania i pozycje (łatwo się wymienia, ale w toyocie nie musiałem tego tak często robić), mocowanie osłon podwozia zawieszenie tył
DPF,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]