Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d facelifting

kayenne1, 5 lat temu
Silnik 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Ford Focus III Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu : Awaria sprzęgła a w konsekwencji dwumasy. Wentylacja, która niemal nie działa.
Samochód, który sprawia przyjemność z jazdy, nie przez miesiąc, ale po 2 latach także. Drobne minusy to brak schowka na okulary, na drobiazgi np pilot. Dobrze jeździ, starannie wykonany, ma bogate wyposażenie, no i cieszy. Z 3 samochodów którymi dysponuję najchętniej jeżdżę właśnie nim. update, po 75 kkm cieszy nawet jeszcze bardziej:)
Jednostka elastyczna, dynamiczna, i oszczędna. Można się tym toczyć, ale gdy potrzeba momentu to nie ma stresu np przy wyprzedzaniu. Fajnie reaguje tak na dodanie jak i zdjęcie nogi z gazu. Nieco brak momentu do 1500/min, od ok 1800/ min już idzie. No ale od czego jest rewelacyjnie zestopniowana i precyzyjna skrzynia...
Niebywałe, żeby do auta budżetowego trafiła tak precyzyjna skrzynia. Zmiana biegów to przyjemność. Cała zabawę zepsuło awaryjne sprzęgło i całkowita ignorancja ze strony Ford Polska. Kontakt niemożliwy.
Kolejne 5/5. Nie trafiłem jeszcze na autko,, które dotrzymałoby kroku nowemu Focusowi, a w górach to już papa:). On trzyma się jakby był przyklejony, ma niebywałą rezerwę bezpieczeństwa w zakrętach, a gdy już idzie się po bandzie, to jest przewidywalny i przyjemnie koryguje się jego tor jazdy.
Ładny, dobrze skrojony kompakt.
Co najmniej dobra. Do tyłu także jest ok.
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu wzroku i ręki, intuicyjna obsługa, nie musiałem czytać instrukcji a to mój pierwszy ford. Bardzo wygodne, dobrze trzymające fotele, przynajmniej w ST line.
Wydajność co najwyżej średnia, Serwis twierdzi, że ten typ tak ma...
Z przodu jest przestronnie, z tyłu gorzej, ale to kompakt.
Cichutko i komfortowo, nawet przy wyższych predkościach
Dobry i tani.
BDB
Drobiazgi ale irytujące, których serwis nie usunął w ramach gwarancji:- niemiłosiernie skrzypiąca szyba boczna podczas mrozów, zawieszające się radio
Akcja serwisowa dot. uślizgu sprzęgła w samochodach z ASS polegała na wgraniu softu, który obcinał moment. Niebywałe. Po licznych interwencjach uzyskałem robociznę i wymianę koła dwumasowego w ramach gwarancji, ale za sprzęgło musiałem zapłacić, chociaż to jego wada materiałowa była przyczyną "szarpania" i zniszczenia dwumasy. Rok walki z Fordem. Od ok 25 kkm przebiegu do wymiany przy 36,5 kkm .ASO stanęło na wysokości, Ford Polska nie odpowiadał na korespondencję. Całkowita olewka. Po tym to mój pierwszy i ostatni Ford. update - 75kkm, sprzęgło i skrzynia pracują idealnie. Nic nie szarpie, nie stuka. Szkoda, że trzeba było takiej walki z Fordem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]

9,8