Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

Zbyszek, 4 lata temu
Silnik 1.6 Ti-VCT 105KM 77kW
Rok produkcji 2018
Ford Focus III Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 105KM 77kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Wiedziałem że Fordy dobrze się prowadzi ale i tak jestem zaskoczony.
Silnik : Spalanie mniejsze niż zakładałem,
Układ elektryczny : Mam wrażenie że silniczek od szyb zaczyna szwankować, być może to mróz ale wydaje dziwny dźwięk.
Po przejechaniu 35k w tym 30k na LPG instalacja STAG, wszystko działa bez problemu,
Dla jednej osoby na potrzeby dojazdu do pracy 90km dziennie moc w zupełności wystarczy, dla rodziny 2+1 i pełnym załadunkiem w górach trzeba redukować biegi.
Wsteczny czasem ciężko wchodzi, tak bez zarzutu. Bardzo długi bieg 5 moim zdaniem to plus bo mało pali,
Największa zaleta tego samochodu, przerzuciłem się z fabi 1, różnica powalająca.
Póki co bez problemu ale po 1 roku ciężko coś powiedzieć.
Podgrzewana szyba mogła być mieć większe pole grzania, resztki lodu zbierają się po bokach i utrudniają widoczność, reszta bez zarzutów.
Wszystko OK
Możliwość dowolnej konfiguracji nawiewu uważam za duży plus, klima mogła być być trochę bardziej wydajna.
Jestem osobą niezbyt rosła i dla mnie miejsca jest wystarczająco, niestety dla osób wyższych i cięższych miejsca może być trochę mało.
Wyciszenie jak z samochodu klasy wyższej, w samochodzie robi się głośnio dopiero po przekroczeniu 140km i jest to hałas całkowicie akceptowalny. Ogromny plus.
Średnie spalanie benzyny cykl mieszany 6.8l, średnie spalanie LPG około 8l. Innych dodatkowych kosztów nie ponosiłem gdyż auto jest nowe, generalnie jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem spodziewałem się gorszych wyników.
W tej cenie ciężko kupić coś podobnego,
Na razie bez problemu
Na razie bez problemu