Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

PiotrB, 3 lata temu
Silnik 1.5 TDCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Ford Focus III Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajny elastyczny i ekonomiczny.
Jestem zadowolony z forda, a jestem osobą raczej marudną. Jeżdżę głównie na trasie i taka specyfika pasuje do tego silnika i samochodu. Auto ekonomiczne w miarę dynamiczne i pojemne. Drobne mankamenty to elektryka (czasami coś się zawiesi i po jakimś czasie samo się reguluje). Denerwują też wytarte ślady na kierownicy przy tak małym przebiegu. Jeżeli było by ciszej w kabinie to było by 5 gwiazdek.
Na trasie pomiędzy miejscowościami ekonomiczny. Na autostradzie wystarczająco dynamiczny potrafi wyprzedzić z 140 do 160.
Zawsze mogło by być płynniej. Ale nie ma się do czego bardzo przyczepić
Nie usypia się za kierownicą, ale 4 godziny można przejechać w miarę bezboleśnie
Ok. Nawet przód bardzo nie zdarty pomimo jeżdżenia po autostradzie
Słupki trochę ograniczają, tyłem zaliczyłem jedną wpadkę ze znakiem drogowym, który się schował za słupkiem.
Jest ok. Co prawda dla osoby 170cm jest na pewno lepiej skrojony niż dla 185cm
Działa. Z elektrycznej szyby przedniej rzadko korzystałem i nie mam porównania czy u innych jest lepiej
Wystarczający dla 2 dorosłych i 2 małych dzieci. Kierowca 183cm się mieści bez problemu.
Przed kupnem jeździłem wszystkimi autami z tego segmentu i ten był raczej w czołówce. Co nie zmienia faktu że jak ktoś lubi vivaldiego przy 160 na godzinę słuchać to niech wybierze inne auto.
Nic nie robiłem przez 3 lata, ale jeżdżę sporadycznie i przeważnie na trasie ok 250 km. Auto ekonomiczne jeżeli chodzi o spalanie
Bardzo dobry stosunek.
Czasem coś trze przy wolnym ruszaniu z miejsca przy skręcie koła. Czasem termometr nie działa, ale potem mu mija. Wentylator chłodnicy się nie chciał wyłączyć ale też minęło. Ogólnie auto ma chimery, ale się opamiętuje.
Brak. Zrobiłem ok 30 tyś przez 3 lata.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 120KM 88kW [l/100km]

5,3