Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

Zdzisiek, 3 lata temu
Silnik 1.5 TDCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Ford Focus III Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce jak brzytwy.
Zawieszenie : Jako tako nie ma, ale to moim zdaniem słabszy element nadwozia.
Z auta jestem zadowolony. Nie jest to przestronny samochód, ale widziałem co kupuję. Komentarze na tej stronie pomogły mi się zdecydować na zakup tego auta, dlatego dodaje ten komentarz, aby ułatwić decyzje innym.
Nie jest to demon przyspieszenia, ale turbina robi swoje. Na razie awarii związanych z silnikiem brak. Kupiłem auto z przebiegiem 113 000 teraz jest 153 00. Na 6 biegu przy 130 okolo 2500 obrotow. Slyszalem ze przy 170km/h jest trochę powyżej 3000.
Czytałem komentarze, że niektórym cos haczy, czy mocniej trzeba pchnąć dźwignią, ale jak dla mnie jest bardzo przyzwoicie. Samochodu, który nie ma 6 biegów juz nie kupię.
Ani razu mnie nie zarzuciło, czy samochód zachował się niepewnie. U mnie układ kierowniczy w pełni elektryczny i kierownica bardzo lekko chodzi co dla mnie jest komfortowe. Pomimo tego czuć, że ten samochód prowadzę ja a nie on sam. Muszę przyznać , że samo zawieszenie na dużych nierównościach jak zwir czy płyty kamienne zachowuje się głośno i słychać je po prostu- tutaj mogłoby być lepiej. Ale ogólnie jest na prawdę dobrze.
Mi ten samochód się po prostu podoba. Z zewnątrz nie zajeżdża tzw. Myszką.
Jak dla mnie bardzo dobrze. Zarówno do przodu jak i do tyłu. Ja mam kombi i czujniki parkowania zdecydowanie się przydają. Nie narzekam
Przyzwyczaiłem się i chyba niczego pod tym względem bym nie zmienił. Wszystko pod ręką. Sterowanie z kierownicy radiem bardzo ułatwia korzystanie z tego auta
Jest na prawdę ok. Jedyne czego żałuję to to, że nie mam podgrzewanej szyby przedniej. Jak będziecie kupować auto to jezelj tylko jest taka opcja to z niej nie rezygnujcie.
Kokpit od strony pasażera to jakaś porażka. Tak rozbudowany, że ciężko wejść, a jeżeli ktoś siedzi za pasażerem to o żadnym komforcie nie ma mowy. Tutaj się zdecydowanie nie popisali. Moim zdaniem najsłabszy element tego auta.bagaznik pojemny i na 3 osobowe rodsine bez problemu wystarczy.
Tutaj jestem na prawdę zadowolony. Do 130 bardzo przyjemnie. Do 150 znośnie. Powyżej robi się trochę głośniej, ale można swobodnie rozmawiac.
Spalanie bardzo niskie. Jezdze po dużym mieście i spalanie mam na poziomie 5.2 latem i 5.6 zima. Na autostradzie jezeli jedziemy powyżej 140 kilometrów na godzinę i więcej to spali okolo 6.5 litra. Oczywiście samochod zapakowany ludźmi i bagażem.
Lepiej kupić młodszy samochód z mniejszym przebiegiem niż potem myśleć co się może zepsuć.
Przy 130 000 wymieniłem rozrząd. Żeby mieć spokój. Po drodze jeszcze drążki i końcówki. Coś tak jeszcze było, ale to drobna rzecz. Z grubszych to przy 150 000 zaczęła wysiadać pompa sprzęgła. Kupiłem oryginał za 500 zlotych plus koszty wymiany +300. Tak uwag nie mam. Olej wymieniam najpóźniej co 12 000 kilometrów wraz z filtrami. Co druga wymianę zmieniam filtr paliwa.
Ani raz nie zawiódł także na razie jestem zadowolony.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 120KM 88kW [l/100km]

5,2