Ocena kierowcy - Ford Focus IV Active Kombi

Stinkpink, 6 miesięcy temu
Silnik 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Ford Focus IV Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Petardziocha. Jak jeździsz umiejętnie to można zrobić 4.2 l/100.
Zawieszenie : Zależy od nawierzchni, ale ogólnie auto pływa na nierównościach. Jak SUV.
Zależy kto co lubi. Jak się przesiadasz z SUVa to masz swoje zdanie. Jak z mniejszego to znowu inaczej. Ja się przsiadłem z focusa na focusa i widzę dużą różnicę. Na plus.
Jak dla mnie silnik świetny. Pośród wielu aut miałem jednego diesla Vovlo V60 z 2008 r. 2.0. 136 KM. Przy moim stylu jazdy paliło koło 6.5 litra/100. W focusie spalanie wychodzi 4.7-4.9l/100 a lubię przycisnąć pedał akceleracji. Poza tym, w ogóle nie czuć diesla, może w chłodne dni przez pierwsze parę metrów jest słyszalny klekot. Poza tym cisza..
Manual. Sam lubię sterować. Jeżeli chodzi o komputer/wyświetlacz, to bardzo wcześnie sugeruje zmianę biegu - tak przy ok. 1500-1600 obr/min. Nie sugeruję się nim. Auto zdecydowanie lub niskie prędkości obrotowe.
Bez zastrzeżeń. Przebieg 138 tys. a działa jak nowy z salonu.
Wszystko w najlepszym porządku.
Dzięki dużej możliwości regulacji siedzeń, spokojnie można znaleźć swoje miejsce i widoczność nie stanowi problemu.
W związku z tym, że nie ma to osobnej kategorii, to swoje żale wylewam tu. Jeśli chodzi o ergonomię to wszystko w porządku. Przesiadając się z innego pojazdu, to kwestia kilku chwil, ogarnąć gdzie co jest. Na minus, wszystko trzeba, potwierdzać przyciskiem na kierownicy: zapięcie pasów, zwolnienie hamulca ręcznego, dezaktywacje start/stop, zmianę trybu jazdy - żeby ruszyć z miejsca trzeba się oklikać.
Mam manualną klimę i działa ok, ale żeby nauczyć się to regulować potrzeba chwili. Plus na to, że można osobno włączać i wyłączać nawiew na nogi, korpus i szybę. Szkoda, ze nie ma 2 strefy i nawiewu na tył. Choć pasażerowie na kanapie nie u mnie, nigdy nie narzekali na temperaturę.
Kupując ten egzemplarz w ASO, Pan Jegomość rzucił hasło, że wygasili mondeo i zaczęli robić focusy ciut większe. I to jest fakt. Wcześniej miałem focusa hatchbacka z 2011 i w porównaniu z tym, z tyłu było mało miejsca. Z przodu tradycyjnie pierwsza klasa.
Wyciszenie na najwyższym poziomie. Tak naprawdę najgłośniej to jest na biegu jałowym na postoju. Nawet przy 210km/h słychać w kabinie tylko szum wiatru. Delikatny szum.
138 tys. km i nic nie wiem o kosztach. Ropa, adblue, olej silnikowy co 30 tys. to są moje koszta.
Ciężko określić. Biorąc pod lupę BMW i Dacię.. Ten model to naprawdę świetne auto jak masz do robienia trasy. U mnie do 138 tys. nic się nie wydarzyło.
Nic Się nie dzieje.
U mnie nic. Focus to już przetrenowany model.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBlue 150KM 110kW [l/100km]

5,4