Ocena kierowcy - Ford Focus IV Active Kombi

Silnik 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Ford Focus IV Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Wszystko czego chcesz od kombi - duży bagażnik, relingi jakby co, komfortowe wnętrze dla 5 osób. a w związku z tym, ze nie robię już mondeo, powiększyli trochę focusa.
Poza tym, że długo się nagrzewa - w zimie można przejechać 10km i dopiero wskazówka cieczy chłodzącej dobija do 90 stopni to silnik nie ma nic do zarzucenia. Bardzo elastycznie zespolony ze skrzynią. Jego max to 215 km/h ale obrotów ma wtedy koło 3500 obr/min. Pewnie można go podręcić, ale nie wiem jak zareagują podzespoły np. pasek wielorowkowy w kąpieli olejowej.
Bardzo elastyczna. Lubi pracować na średnioniskich obrotach - 1400 do 18000 obr/min. Zestopniowanie eleganckie, przy 120 km/h jest ok 1850 obr/min na silniku i spalanie mega niskie.
Bardzo dobry. Śnieg, gołoledź, dziury, krawężniki - żaden problem z podniesionym podwoziem.
5 lat i 150 tys przebiegu - nie widać niczego niepokojącego.
Wszystko w jak najlepszym porządku.
Po 10 tys km wszystko znasz na pamięć. Myślę, że takie 4,5/5. W miarę to co trzeba jest pod ręką.
Mam manualną klimę i powiem, że chwilę się uczyłem jak zrobić żeby było ok. Może automat działa lepiej. Na pewno szkoda, że nie ma nawiewu na tył.
W nowych focusach jesz sporo miejsca. W związku z zakończeniem produkcji mondeo, ford trochę zwiększył wymiary focusa i jest bardzo komfortowo. W porównaniu z mk3 z tyłu jest o wiele więcej miejsca na nogi.
Bardzo dobre wyciszenie kabiny lub bardzo cichy silnik. Powyżej 140 km/h słychać tylko wiatr.
Wydaje się solidny. Dopiero ok 150 tys km ma do wymiany klocki. Poza tym nic się nie dzieje. Nie wiem jak interwał olejowy 30 tys km będzie się później sprawdzał.
Nie wiem jak inne wersje silnikowe, ale ten jak dla mnie 10/10.
Poniżej -10 st.C zauważyłem że drzwi kierowcy się nie zamykają. Zamek w drzwiach nie zamyka. Trzeba nim poruszać góra-dól i załapuje. W salonie dodali mi smaru i póki co jest ok. Poza tym, żadnych usterek.
Nic nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBlue 150KM 110kW [l/100km]