Ocena kierowcy - Ford Focus IV Hatchback

Silnik 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Ford Focus IV Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Układ jezdny i dynamika silnika
Inne : Konieczność wymiany oleju... serwis forda.. wmawiają klientom że to wina eksploatacji silnika ... że trzeba olej co 8 tyś km wymienić i nie podlega to gwarancji.... jeżdżę autami od 20 lat i nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło
Auto ma jedną sporą wadę.... czujnik oleju, który w zamyśle (mam taką nadzieje) miał pomóc użytkownikom po kilku tysiącach przejechanych km alarmuje o konieczności wymiany oleju... pierwszą wymianę oleju miałem po 10 tyś... po kolejnych 8 tyś. znowu wyskoczył komunikat o zużytym oleju !!!
Problem z szybkim zużyciem oleju - auto przejechane 18 tyś. i po raz drugi woła mnie do serwisu na wymianę oleju --- koszt około 500-600 zł
Biegi ładnie wchodzą
Tu nie trzeba nic dodawać, focusy trzymają się jezdni nawet przy sporych prędkościach autostradowych i na szybkich zakrętach
Bez uwag
Auto niskie. dla osób starszych niewygodne wsiadanie i wysiadanie
Bez uwag
Jeżeli nie naprawią problemu z koniecznością wymiany oleju co 8 tyś. km to będzie porażka, koszt wymiany 500-600 zł ... problem dotyczy podobno wszystkich focusów
Bez uwag
Szybko zużywający się olej silnikowy (co 8 tyś km) ... serwis forda dostał dyrektywy z centrali żeby wciskać klientom że to z winy eksploatacji a nie błędy ich auta...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBlue 120KM 88kW [l/100km]

Ford Focus IV Hatchback