Lista ocen Ford Fusion (345) - Silnik

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zawist.m@poczta.fm
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Cóż wybórtego auta to raczej rozsądek i kompromis do moich potrzeb. Ale po kolei.Pozytywnie : elastyczny przy 50 km/h na V biegu sie spokojnie rozpędza, w porównaniu z corollą która przy tej prędkości po prostu by umarła to super sprawa. Osiągi jak niektórzy piszą są poprawne (oczywiście do miasta i na krótkie wypady) autostrada to już droga przez mekę. Negatywy: głośno, głośno, głośno... powyżej 120 km/h lepiej mieć dobre głośniki, powyżej 5...
~w-115@wp.pl
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
trochę za słaby, aby jeździć dynamicznie trzeba mieć 4 tys obrotów, co powoduje hałas, silnik dopiero przy jakichś 10 tys km się dotarł - wcześniej był strasznie mułowaty. dopiero jak przejechałem się po autostradzie w DE z prędkością około 160 constans na odcinku 400km naprawdę pomogło. co ciekawe jak włączysz klimę to trudno się rusza taki robi się słabeusz. na trasie - no cóż nie jest to auto na trasę - z wyprzedzaniem szału nie ma
~palermo
Mikrovan 1.6 TDCi 90KM 66kW
Kultura pracy na dość wysokim poziomie (TDI może tylko pomarzyć). Daję 4 bo silniczek nie ma porywającego temperamentu (w porównaniu do mojego poprzedniego autka jednak lepiej niż moja służbowa Octavia 1.9 TDI 90KM). Jeździłem na Castrol Edge 5W-30 i przesiadłem się na Motul 5W=30 z aprobatą Forda. Przepaść jakościowa. Silnik chodzi jak szwajcarski zegarek. Cicho, mięciutko i spokojnie.
~SSS
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Powiem tak silnik, jak i cały samochód jest typowo miejski, więc nie można porównywać go do BMW 3 czy Golf 5, ani nawet do Avensis, nie ta klasa. Silnik 1,4 w mieście sprawdza się genialnie. 50km/h można utrzymać na 5 biegu, co prawda aby przyspieszyć trzeba redukować, ale przepisy nie pozwalają na więcej niż 50. mino 1,4 na światłach często mi się zdarza wziąć BMW ( na jakieś 5 sec.) więc nie jest źle.
~Jack119
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
jednostkę napędową oceniam dobrze, jak na tą pojemność jest dosyć dynamiczna, mogła by nieco mnie \"zjadać\" benzyny choć przy oszczędnej jeździe w trasie może zaskoczyć. W razie potrzeby można pokusi się też o wyprzedzanie nawet na niewielkich wzniesieniach. Dosyć głośna, nie stważa żadnych problem mój egzemplarz potrzebuje kontroli poziomu oleju ale bez przesady
~konrad
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Do jazdy po mieście i na wypady na weekend w zupełności wystarczający. Nie jest to super szybkie auto ale do 130km/h rozpędza się przyzwoicie (nie ma dużego stresu podczas wyprzedzania). Jedyne zastrzeżenie to słaba elastyczność na 2 biegu (np. przy pokonywaniu progu zwalniającego czasem trzeba się prawie zatrzymać żeby zredukować do 1 bo na 2 nie chce jechać).
~stano7
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Silnik benzynowy, poj.1400 pracuje równo, bez drgań,przy wyprzedzaniu należy zredukować bieg.Uważam, że jest to normalne bo nie wiadomo co się może przytrafić na drodze i dobrze jest mieć trochę zapasu mocy.Przy ruszaniu należy dodać nieco więcej gazu ponieważ silnik może zgasnąć.Do spokojnej jazdy elastyczność zupełnie wystarcza.Nie jest to silnik auta wyścigowego.
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Do miasta wystarczy. Dynamika przy ruszaniu ze świateł poprawna, ale cudów nie ma. W trasie głośny, bardzo słabo elastyczny i paliwożerny. Spalanie i dynamika maleje jeszcze bardziej przy komplecie pasażerów, o bagażu nie wspominając. Po włączeniu klimatyzacji auto traci kolejne km. i pojawia się coś w rodzaju turbo dziury w okolicach 3000 obr.
~7latFuzji
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Porównywałem z innymi autami tej klasy w roku 2004. Myślę, że układ napędowy to zdecydowanie najlepsza strona fuzji. Samochód, jak na swoje gabaryty i tylko 80 kucyków, jest dynamiczny. Dobrze dobrane przełożenia. Nienajgorzej wyciszony. Porównywałem z droższą hondą jazz z 2004 roku - tam trzeba było mieć stopery.
~olo
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Za mały silnik w stosunku do masy samochodu, przyspiesza ale w fotel nie wgniata. Po włączeniu klimatyzacji i z kompletem pasażerów znacząco spadają osiągi. Kultura pracy - drażniąca szczególnie na zimnym silniku. Na trasie do 130 km/h jeszcze jakoś przyspiesza dalej to już jest potrzebna baardzo długa prosta (Max 160km/h).