Lista ocen Ford Fusion (324) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 253 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robcio
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
jak to Ford, w tej kategorii SUPER trzymanie na zakrętach, a to za sprawą nie tylko świetnie zestrojonego zawieszenia ale i szerokich opon jak na takie autko (195), duży plus za spory przświt który umożliwia wjechanie np do lasu czy polną drogę, porównując to z np CR-Vką czy RAV-ką to naprawdę niewielka róznica w tym prześwicie a przecież są SUV-ami
~assasello
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Sztywny, prawie deskorolka, przez co miewa tendencje do podskakiwania na dziurach... (dlatego 4). Sztywność powoduje, że samochód mimo swojej wysokości nie ma mocnych tendencji do przechyłów na boki i do noszenia na wietrze. Zachowaniem na drodze jestem mile zaskoczony, spodziewałem się, że przy tej bryle samochodu będzie gorzej.
~Romek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Jak każdy Ford - prawie ideał. Dość twardy, ale mimo to bardziej komfortowy od A-klasy. Podsterowność zauważa się dopiero podczas ostrych nawrotów na skrzyżowaniach na śliskiej nawierzchni. Na codzień jednak prowadzi się bardzo pewnie. Wysokie zawieszenie pozwala przejechać przez prawie każdy krawężnik i każdą zaspę śnieżną.
~Marcin
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Samochód jest sztywny. Jazda z niewielką prędkością (20km/h) po wybojach strasznie kołysze na boki (z tyłu oś sztywna). W trasie i przy drogach marnej jakości pokonywanych szybko -doskonale. Zakręty z dużą prędkością bez nadmiernych przechyłów pomimo znacznej wyskości auta. Pełna kontrola nad samochodem niezależnie od prędkości.
~Adrian
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Na równej nawierzchni auto prowadzi się jak po sznurku. Niestety jak dla mnie jest ono zbyt twardo zestrojone. Na dziurawych nawierzchnich zbyt mocno trzęsie. Zawieszenie nie dokładnie wybiera nierówności. Zakręty pokonuje idealnie. Nie zauważyłem nad czy podsterownści chyba że ktoś wjeżdża w zakręt jak szalony.
~krzyhoo1@yahoo.co
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
układ kierowniczy - wspomaganie daje poczucie kontaktu kół z nawierzchnią, zawieszenie za twarde, za glośne i awaryjne (obydwa teleskopy z tyłu się ´wylały´, choć z tyłu z rzadka ktoś jeździ, a w bagażniku co najwyżej zakupy z hipermarketu); odradzam ogumienie 15" - nie na polskie drogi
~msp
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Układ jezdny to prawdziwa rewelacja, na seryjnych oponach 195x60x15 auto świetnie trzyma się drogi na zakrętach, naprawdę prędkości z jakimi można pokonywać łuki i serpentyny są dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem, samochód jedzie jak po szynach i reaguje na każdy ruch kierownicą bez niespodzianek.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Świetnie parkuje się w mieście, mały promień skrętu. Dobre wspomaganie (nie jest "za lekkie", pewnie się prowadzi). Na zakrętach czuć, że to miejskie auto i wchodzenie w nie zbyt szybko równa się gwałtownemu przechylaniu auta. Ciężko nad nim stracić panowanie.
~Greg
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Prowadzenie doskonale, chociaż kiedy zakończył pracę tylny lewy amortyzator to samochód nie \"słuchał\" moich poleceń tak jak wcześniej, wymieniłem parę - zamienniki i jest OK, auto jest trochę wyższe - UAV i to jest wyraźna zaleta, wjeżdżam tam, gdzie inne auta nie mogą.
Dziennik kosztów dla Ford Fusion
7,1
9,8
~7latFuzji
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Dopóki nie wsiadłem do dobrego auta klasy C, byłem przekonany, że Fuzja ma b.dobry układ jezdny. Teraz na chłodno oceniam na 3. I jeszcze jedno - zimą samochód ma problemy z przyczepnością. Nie wiem z czego to wynika, może zły rozkład masy. To wg mnie największy minus fuzji.