Lista ocen Ford Fusion 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW 2002-2012 (56) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wox28@wp.pl
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Zużycie paliwa - rewelacja. Jeżdżę głównie w trasie, średnie zużycie od początku wynosi poniżej 4,3 l/100 km. Ostatnie 5000 km przejechałem ze średnim zużyciem 3,97 l/100 km. Nigdy nie przekroczyłem 4,6 l/100 km, nawet zimą. Zwykle tankuję do pełna, więc jakieś wyższe lub niższe zużycia "gubią" się przy całym baku. Jadąc autostradami do Włoch i z powrotem przy 130 km/h palił 4,5 l/100 km (bez klimatyzacji, bo jazda nocą). Przegląd po 20000 km...
~Winchester
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Miał palić średnio 4,5 l na setkę a pali 5,7!!!. Uzyskanie na trasie katalogowego spalania na poziomie 3,9 l na 100 km jest możliwe jedynie przy "samotnej" jeździe z prędkością 70-80 km/h. Jadąc w czwórkę z prędkością 90km/h samochód spala 4,7 l na setkę w mieście bardziej dynamiczna jazda to 6,3 l na 100 km. Dobrze, że ON jest wciąż tańszy bo moja ocena byłaby jeszcze gorsza. To zużycie paliwa odbiera radość z jazdy, bo zmusza do jazdy...
~Greg
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Zużycie paliwa OK, na długiej trasie około 4000 km, przy pełnym obciążeniu - cztery dorosłe osoby oraz pełny bagażnik spalił 5,002 litra - jazda z dopuszczalną prędkością, w mieście na bardzo krótkich odcinkach obecnie spala około 6,6 litra, ceny części eksploatacyjnych niskie, chociaż filtr paliwa to 120PLN, olej silnikowy i pozostałe filtry - ceny konkurencyjne, konstrukcja samochodu prosta i logiczna - auto serwisuję osobiście.
~Marcin
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Przed tuningiem minimalnie 3,9l/100km.(raczej nie do uzyskania w praktyce-jechłem za tirem z prędkością 90-100km/h). Średnie zużycie do przebiegu 45000km 5,5l/100km (różne prędkości styl jazdy raczej dynamiczny). Autostrada, prędkość w miarę stała 150-170km/h -6,0l/100km. Po tuningu przejechałem 5000km jak na razie średnie zućycie 5,9l/100km. Silnik nie skłania do jazdy spokojnej, stąd takie zużycie.
~bystry1975
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Spalanie nie jest złe,jednak spodziewałem się w mieście spalania max 6L-trudno to jednak uzyskać.Ecodriving zbytnio nic nie daje,ale to nawet dobrze bo nie trzeba jeździć po emerycku dla oszczędności.Przeglądy robię w ASO.Ceny nie są kosmiczne.Trzeba tylko poszukać odpowiednie ASO.Mieszkam w Bielsku a na przegląd jadę do Krakowa.Różnica w cenie 350zł.
~Krakers
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Na dłuższych trasach spalanie w granicach 4-5 litrów na 100 km uważam za bardzo dobry wynik. W jeździe mieszanej około 5-6 litrów. Najwyższe spalanie (8 l/100km ) zanotowane w zimie, przy nieodśnieżonych drogach, górzystym terenie (podhale) i paliwie bardzo słabej jakości.
~pierog
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
wystawiam 5 bo wedlug mnie na tyle zasluguje. Nie wiem ile pali w rzeczywistosci bo nigdy tego nie sprawdzalem, spalanie bylo na tak niskim poziomie ze na stacje benzynowa musialem zajezdzac niesamowicie zadko:) To chyba najwiekszy plus tego auta.
~r.obert
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
mój pali koło 6,5l/100 jezdząc dość spokojnie i bez szaleństw. nigdy nie udało mi się zbliżyć do danych fabrycznych, byłem z nim w serwisie na regulacji, tam powiedziano mi, że one palą nawet 9l/100, jak to robicie, że wasze palą zgodnie z dnymi fabrycznymi?
~Konrad
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Jest dobrze, a mogłoby być chyba lepiej. Inni użytkownicy zanotowują niższe spalanie średnie. Może to fakt, że jeżdżę na kapciach 205-kach, może bagażnik dachowy wiecznie na aucie, a może po prostu moja ciężkawa noga ;-D
~O22
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
To najsłabsza strona samochodu. Trasa 6,5, MIasto - 8,5, w trybie mieszanym ze znaczną przewagą miasta w zimie ok.7,5-8. Z tego powodu zastanawiam się nad zamianą mojego Fusiona na innego...Fusiona z silnikiem Diesla.