Lista ocen Ford Galaxy III (65) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal N.
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Witam, to jest już drugie Galaxy które posiadam. Oba auta były z silnikiem diesla 2.0 i mocy 140 KM. Silnik uważam za bardzo udany, trwałość jest bez zarzutu oczywiście jeżeli właściciel pamięta jak eksploatować diesla. Przyspieszenie i elastyczność silnika jest bardziej niż wystarczająca, wg. mnie jak na auto tej wielkości bezkonkurencyjne jest spalanie ( w mieście ten samochód spala mi 7.2 litra, na trasie wszystko zależy od stylu jazdy ale...
~11Kera
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wcześniej jeździłem C8 również w dieslu 2,2 HDI więc można trochę porównywać oba silniki (forda diesel również jest ze stajni PSA). W Fordzie silnik pracuje bardzo miekko i cicho - komfortowo. W C8 diesel pomimo 128 km dawał wrażenie że jest tam znacznie więcej mocy no i ten piękny rasowy pomruk przy wchodzeniu na obroty. W C8 z zasady nie przekraczałem w trasie 130 km/h. W fordzie ten silnik to "bajka". Przy 150-160 km/h silnik jest nadal...
~Piotrek
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
Silnik potrzebuje chwile aby zareagowac na przycisniety pedal gazu. Trzeba to uwzglednic np. przy szybkim zjezdzaniu ze skrzyzowania. Przy chlodniejszej, bardziej wilgotnej aurze przez ok 5 minut po uruchomieniu silnika slychac lekki zgrzyt. Nie zmienilo sie to przez 5 lat uzytkowania auta. Spalanie w normie. Po przejechaniu 90000km, przy ogolnej sredniej predkosci 51km/h zuycie wynosi 7,5l/100km.
~Radosław
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
po tym, co słyszy się o współczesnych dieslach ten silnik jest chyba z innej planety :-), bezawaryjny, oszczędny dynamiczny, cichy nawet przy dużych prędkościach ( jedynie przy hamowaniu silnikiem wyraźnie słyszalny ), chciałoby się zapytać: co to jest koło dwumasowe albo wtryskiwacze, czy on w ogóle ma coś takiego ? 1 wymiana paska rozrządu wypada dopiero przy 200.000 km !
~Wojtek
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Świadomie wybrałem ten silnik PSA jako znany z bezawaryjności, trwałości, a jednocześnie o wystarczającej mocy i zapewniający niskie spalanie. Przez 6 lat użytkowania faktycznie jest bezusterkowy. Żadnych problemów z dwumasą, turbiną, rozrządem (pierwsza wymiana po 180 tys.) czy też DPF mimo że 70-80% jazdy to miasto
~Viper
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Silnik tragedia pełno czujników które wysiadają. Osprzęt silnika padaka straszna: EGR, DPF ( uwaga na rosnący stan oleju!) turbina również je o sobie znać dymi na czarno przy obciążeniu, pompa paliwa i te opiłki z niej które rozwalają wtryski wydatki, wydatki.
~m@rio
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
silniek troche za slaby, szalenstwa z przyspieszaniem nie ma zeby wyprzedac na super polskich drogach trzeba sie na majtac lewarkiem czasem przy ruszaniu jest moment zawachania się silnika, czy jednak ma ruszyć obroty, jeżeli nie wciśnie sie ostro gazu, gaśnie
~MACIEJ
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
na pewno jest to silnik dynamiczny. moc naprawdę wystarczająca ale jest to mój pierwszy ford i przeszkadza mi bardzo słaby dół (charakterystyka benzynowca a nie diesla) . jak silnik wkręcam powyżej 2500 obrotów to jest rewelacja ale do 1000-1500 dramat.
~darem@mw.mil.pl
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
Silnik tuningowany do mocy 140 KM. Badania na hamowni wykazały moc niższą od fabrycznej o 6 KM. Moment podwyższono z 324 do 356 Nm. Link do wykresu z prób: http://diesel-tuning.pl/foto/Galaxy_2007_wykres.jpg Po tuningu silnik pięknie pracuje 0d 1800 obr/min.

Usterki Ford Galaxy III

Ford Galaxy III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Misiek1971
Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Najlepszy diesel do 2L, słabe tylko rozwiązanie z pompą paliwa na ssaniu (trudne odpowietrzenie po zapchanym filtrze) i elektryczna pompa wspomagania (od nowości działa, ale zimą trochę wyje, podobno pomaga rzadszy płyn).