Lista ocen Ford Kuga II SUV Facelifting (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Tu naprawdę solidna czwóreczka. Skrzynia nie haczy poszczególne biegi wchodzą miękko, ale precyzyjnie, trochę problem mam z 6-tką, ale to dlatego, że do tej pory jeździłem skrzynią 5-cio biegową i jakoś nie mogę się przyzwyczaić, że tą szóstkę trzeba wbijać i to tak często (komputer nakazuje już praktycznie przy 60-65 km/h) i robię to jakoś pokracznie, na raty. Natomiast o dziwo ten nieszczęsny wsteczny, mimo, że siermiężny bo z podnoszonym do...
~ZenW57
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 176KM 129kW
Hydrokinetyczna przekładnia nie najnowszej konstrukcji a może oprogramowania? jest O.K. W trybie D i S działa b. sprawnie. Ręczna zmiana biegów jest możliwa w trybie D (komputer czuwa aby nic złego kierowca nie zrobił) a w trybie S - komputer umywa ręce - Ty decydujesz czy silnik przekręcisz czy nie! Prawie jak w ręcznej przekładni. Ręczny tryb używam przy zjazdach w górach i kiedy chcę b. szybko wyprzedzić a tak najczęściej jeżdżę w trybie D....
~OLO OLEWNICZAK
SUV Facelifting 2.0 TDCi 180KM 132kW
Manual jest dobra skrzynią, szukałem takowej z uwagi na fatalne opinie i bardzo drogie w naprawie skrzynie Power Shift. Jednakże oceniam na 4 ponieważ w S-Max nie było takiego szarpania przy zmianie z 1 na 2 bieg-użytkownicy Kug, Mondeo z tymi skrzyniami trochę się na to skarżą, mnie też to trochę przeszkadza, jak się chce wykorzystać mocny start na światłach niestety nie da się zmienić na drugi bieg bez szarpnięcia.
~P_Bartosz
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Skrzynia chodzi płynnie, nie zgrzyta, wybacza płytkie wysprzęglanie. Wsteczny wchodzi gładko nawet wtedy, kiedy auto delikatnie kula się do przodu. Niestety - 6 bieg jest troszkę za krótki, przez co na autostradzie przy 140km/h auto trzyma ponad 3.000obr/min i jest dość głośno w kabinie. Jednak przy "normalnej" jeździe daje sobie radę.
~WoW
SUV Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Bardzo duży plus. Przy spokojnej jeździe, o zmianie biegu świadczy tylko, opadnięcie wskazówki obrotomierza. To mój pierwszy automat, i spowodował że poprzednia skrzynia manualna była tą ostatnią. Przy 150km/h na autostradzie, po wciśnięciu gazu "do deski" pięknie zredukował i wyciągnął do 180.
~Jarek
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Skrzynka jest tak zestrojona, że jak już pisałem odnośnie opinii o silniku raczej polecam jazdę na położeniu "Sport". W położeniu "Drive" ma spore opóźnienie w reakcji na gaz. Kwestia przyzwyczajenia.
~Rb
SUV Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
6-biegowy Powershift sprawuje się dobrze i sprawnie zmienia biegi. Przy zimnym silniku lubi poszarpywać przy 1 i 2. Na pewno przydało by się jeszcze jedno przełożenie przy jeździe autostradowej.
~Mondziak
SUV Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dwusprzęgłowy 6-bieg. automat jest szybki.Szybko reaguje na dodanie gazu i w razie potrzeby redukuje bieg.Ruszanie i zmiana biegów jest bardziej płynne od DSG (porównuję z VW 2015 2,0TDI 150KM)
~Paweł
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Elastyczna, sugerowana zmiany biegów przez komp wydają się mi nie porozumieniem. 70km/h 6 bieg ? Nie zauważyłem żadnych mankamentów, biegi bez poru wchodzą tam gdzie mają wejść.
Dziennik kosztów dla Ford Kuga II SUV Facelifting
7,3
9,3
~DER
SUV Facelifting 2.0 Ecoboost 242KM 178kW
Trochę przeciąga i zbyt szybko zmienia biegi, ale to chyba wymogi "ekologiczne". Dopiero w trybie S jest tak jak powinno. I wcale więcej nie pali przy umiejętnej jeździe.
Ford Kuga II SUV Facelifting