Ocena kierowcy - Ford Maverick I

Witek S, 16 lat temu
Silnik 2.4 12V 124KM 91kW
Rok produkcji 1994
Ford Maverick I 2.4 12V 124KM 91kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Ciekawa mała terenówka coś większego od SUZUKI a nie mosnstrum jak PATROL lub TOYOTA
Przeniesienie napędu : Sprawdzić ,PS jesli szumi podobno można z tymdługo żyć
Bardzo fajne autko -jestem mile zaskoczony -daje sobie radę w terenie na zwykłych oponach -bardzo duży prześwit -ładnie zawraca -trochę dużo pali zimą na automatycznym ssaniu. -dobre wykończenie -inne SUV-y nie mają szans -nie za szybkie ale bezpieczne BRAK ABS - to mały klopot
Wydaje sie prosty i solidny . Rozrząd na łańcuszku , nic się nie zerwie. Troszkę za dużo pali ale ti już kwestia konstrukcji. Robi wrażenie nie do zamęczenia
To najsłabsze ogniwo samochodu . Kiepska synchronizacja . Podobno element awaryjny za delikatny. U mnie po 120 tys szumi łożysk na wałku sprzęgłowym to trochę denerwuje. Reduktor i przedni napęd działa bardzo dobrze.
Jest ok auto jest wysokie i krótkie taki wyrośnięty maluch na dużych kołach . ładnie chodzi - dziury krawężniki nie są kłopotem. Jego celem nie jest szybka jazda po zakrętach .W terenie lekkim pola ,dukty super .Nie mamy wrażenie że robimy mu krzywdę
Przód bardzo ładnie ,boki tez tył - no cóż koła na klapie i mała szybka ale lusterka dają radę
Nie ma co się czepiać -jedyna wada to przełączniki od otwierania elektrycznych szyb Takie małe i filigranowe mam cały czas wrażenie że zostanie mi w palcach. Za mały rozmiar -wymyślone przez Japończyków dla ich malutkich paluszków
To jest super . Szybko jest ciepło . Nawiew na tył w podłodze . BARK KLIMATYZACJI ale jest bardzo fajny elektryczny szyberdach
Z przodu OK mam 180 cm wzrostu i nie narzekam ,trochę za krótkie siedzisko . Tych w wersji 3 drzwiowej nie rozpieszcza ale 4 osoby bez stresu sie mieszczą . 5 tez ale nie jet to limuzyna
Bardzo fajnie słychać ładnie silnik , tylko to łozysko mnie wnerwia
Hm zima za dużo pali . Nie jest to smart czy lupo ale cos za coś Miasto od 14 do 17 l LPG Trasa od 12 do 14 LPG Teren nie wiem bo zawsze tern jest połączony z miastem . Biorąc pod uwagę spalanie aut terenowych z silnikiem DIESLA 10-12 l RR 2.4 TD to da się żyć.
Dużo zależy od modelu danego auta nie zawsze od rocznika. Lepsza nawet benzyna 124KM niż zamęczony DISEL Turbo 100 KM . Jako drugi samochód w rodzinie polecam. Wersja 5 d dużo ładniejsza ale gorsza podobno wt erenie.
Wszytko działa -nie ma czego się czepiać -auto ma 14 lat i wszytko gra najgłupsza lampka czy włącznik
Drażni mnie skrzynia i ten szum łożyska . Reszta bardzo dobrze Odpukać nie ma czym się martwić

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 12V 124KM 91kW [l/100km]

13,5