Ocena kierowcy - Ford Maverick I

Silnik 2.4 i 118KM 87kW
Rok produkcji 1996
Ford Maverick I 2.4 i 118KM 87kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie!!!
Zawieszenie : urwany łącznik stabilizatora prawdopodobnie zmęcznie materiału lub słaby łącznik
auto naprawde polecam wysoie duży prześwit spalanie do zaakceptowania po aucie nie widać że konstrukcja ma 13 lat jedynie deska rozdzielcza mogła by być odrobinę łądniejsza ale wkońcu to auto terenowe, bardzo dobrze oceniam napęd 4x4 wszystko działa i chodzi bez zarzutu
silnik pracuje ok ma fajny odgłos jak na rzędową czwórke ku mojemu zaskoczniu jest żwawy jak na auto terenowe
skrzynia nie jest rewelacyjna tzn czuje sie na lewarku przełożenia czasami trzeba póścić i wcisnąć sprzegło żeby włożyć steczny jeżeli chodzi o reduktor nie mam zatrzeżeń
auto prowadzi sie jak terenówka troche jest problemów na asfalcie przy dużych koleinach ale to wynika raczej z dużych opon
widoczność jak najbardziej ok mankamentem w każdej terenówce jest zapas na klapie i hak
wszystko w zasięgu rąk jako plus przycisk otwierania szyby ierowcy znajduje sie na drzwiach a nie jak w większości w tunelu środkowym
naprawdę całe auto szybko odparowywuje i równo się nagrzewa
posiadam wersje long więc komentarz jest zbędny
słychać szumy tylnej osi na deszczu
ku mojemu zaskoczeniu auto pali mniej niż moje poprzednie osobówki z silnikami 2.5-3.0 (V6)
auto nie jest tanie i jak za tą sumę mogło by mieć troche lepsze wykończenie
nic jak narazie mnie nie zawiodło jedynie urwałem łącznik stabilizatora tylnej osi
brak poważnych uterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 118KM 87kW [l/100km]