Lista ocen Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 (18) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vooyoo
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód kupiony niedawno wiec dla mnie duże wydatki związanane z tym. Wymiana rozrządu (pasek+rolki), przeciek z układu chłodzenia - już naprawiony. Okazało się przy okazji wymiany rozrządu, że uszkodzona jest pompa od wspomagania kierownicy :( i do tego pare dni po kupieniu przestały działać liczniki odległości dzienny i ogólny i niedługo potem prędkościomierz. Diagnoza - cały prędkościomierz do wymiany :( Oczywiście rzeczy jak olej do...
~PawelRyt
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Sprzęgło 2x, pompa klimatyzacji zatarła się i zatrzymała nas w wakacje w trasie. Jeden pasek klinowy napędza w tym silniku wszystko. Kiedy pasek stoi - silnik stoi. Na jakiejś wiosce przy granicy w niedzielę o godzinie 22 w czasie dogrywki finału mistrzostw świata w futbolu. Nikogo trzeźwego nie udawało się ściągnąć żeby nas zholował.
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przez rok użytkowania i po przejechaniu ok. 30000 km miałem jedną usterkę, która uniemożliwiała kontynuowanie jazdy. Awaria czujnika położenia wału (spowodowana zmęczeniem materiału i dziurawymi drogami). Przy regularnym serwisowaniu poważniejsze usterki nie występują
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jeżeli pilnuje się terminowo wszystkich czynności eksploatacyjnych to nie ma obaw o wystąpienie jakiejś poważnej usterki. Samochód jest dobrze zabezpieczony przed korozją, pomimo swojego wieku nie ma żadnych ognisk korozji, ani w nadwoziu, ani tym bardziej w podwoziu.
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Największy problem: starzejąca się i łamiąca izolacja przewodów elektrycznych prowadząca do niebezpiecznych zwarć i unieruchomienia auta! Rzecz absolutnie nieopłacalna do naprawy w ASO. Potrzebny znajomy, cierpliwy elektryk.
~ZSZA742@interia.pl Krisstobaldi
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
poważnych usterek w swoim aucie nie zanotowałem poza takimi drobiazgami jak szwankująca elektryka podnoszenia bocznych szyb i przełącznika wentylatora mechanika OK
~antyford
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
pekanie przegubów ,awaria skrzyni biegów,zatarcie łozyska w kole,silnik miewał czesto \"hustawki nastroju\"gasł, przerywał,strzelał,układ hamulcowy gubił płyn
~piotrekm
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Wysiadlo sprzeglo, biegi nie zawsze wchodza, chlodnica, uszczelka pod glowica.
~hudzik
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
brak poważnych usterek, jedynie wieszak ostatniego tłumika nie wytrzymał
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
11,7
~Krzys
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
do tad mi jeszcze nie stanol i oby tak dalej!!! (puk, puk o drewno)
Ford Mondeo I Kombi