Lista ocen Ford Mondeo I Sedan (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Skati
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
sprzęgło ciasno chodzi. tak samo lewarek biegów. ja się już do tego przyzwyczaiłem i dobrze mi z tym bo kawał ze mnie chłopa:). aczkolwiek jednostki przywykłe do corsy i matizów będą narzekały:P. skrzynia nie nadaje się też do \"sportowej\" jazdy. sprzęgło trzeba puszczać troszeczkę wolniej.
~xxyyzz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Z tak małą jednostką napędową nie ma co mówić o dużej elastyczności - trzeba czasem redukować. Poza tym to silnik kręci w dosyć dziwny sposób, samochód sie rozpędza najpierw do ok 3 tys. obrotów, potem nic aż przy 6 tys. znowu dostaje kopa.
~2rafal@interia.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
w prórwnaniu z oplem astrą i audi 80 którymi jezdziłem, bezproblemowo - w mondeo nawet w mroźne poranki biegi wchodzą dobrze oczywiście oceniam mondeo z roku 93 - więc porównje z autami z tego okresu i dlatego piątka
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Chodzi dość ciężko przy innych samochodach, tzn. sprawia wrażenie że jest jeszcze \"niewyrobiona\". Ale jak wsiadam do innego samochodu to skrzynia pracuje \"nieprzyjemnie\" lekko. Wolę swoją:-)
~uli23
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Chodzi ciezko, tragiczna redukcja z piatki na czworke... no coz ale fordy tak maja. nie ma przynajmniej problemow z pomylkami (biegi zawsze dobrze wchodza), czasem zazgrzyta jedynka... (moze olej?)
~Maxim
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Skrzynia biegów to wprost cudo. Biegi wchodzą precyzyjnie i są dobrze zestopniowane. No może z wyjątkiem 5 który jest za długi. Ogólnie daje 5 gdyż za długa piątka mi nie przeszkadza gdyż jeżdżę spokojnie.
~piotras84
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
precyzyjna, choć posiadacze vw marudzą że za ciężko chodzi, przyhacza, a piątka jest na nogach pasażerki. Ogólnie piąty bieg jest dłuuugi -także wyprzedzając redukujemy najpierw na 4
~splitu
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
jedynka wymaga trochę sprytu, czasem siły, ale niemal każdą skrzynię jest cięzko ustawić tak aby i jedynka i wsteczny wchodził jak należy :)
~Tomek Kierowca od 10lat
Sedan 1.8 i 16V 115KM 85kW
Skrzynia jak jest zimna to ciężko biegi wchodzą a w szczególności 2 bieg. Po rozgrzaniu skrzyni wszystko wraca do normy
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Sedan
11,7
~spellofbelator
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
pod koniec lekko chaczył wsteczny ale po 300 tys km bez ingerencji w skrzyni. to i tak dobry wynik.
Ford Mondeo I Sedan